Гірські громади Івано-Франківської області вивчали шведський досвід управління туризмом
Впродовж грудня 2022 – травня 2023 року департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад облдержадміністрації брав участь в українсько-шведському проєкті «Значення публічно-приватного партнерства для сталого розвитку туристичних дестинацій: шведський досвід для України».
Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА.
Департамент виступав координатором реалізації проєкту на Прикарпатті. Участь у ньому взяли представники влади і бізнесу гірської туристичної агломерації Прикарпаття – Верховинська, Ворохтянська, Косівська, Яремчанська територіальні громади, Карпатський національний природний парк, ГО «Асоціація готельєрів та власників садиб Яремчанщини» (м. Яремче), ГО «Туристична асоціація Гуцулія» (м. Косів), ГО «Карпатський інститут аналітики «Frankolytics» (м. Івано-Франківськ). Заходи проєкту передбачали глибинне порівняння співпраці для сталого туризму в Україні та Швеції з акцентом на залученні різних зацікавлених сторін.
Проєкт також мав на меті уможливити обмін знаннями і навчання між стейкхолдерами в галузі туризму та індустрії гостинності в обох країнах. Були проведені інтерв’ю з ключовими особами, відповідальними за сталий розвиток регіональних туристичних напрямків Оребру і Даларна у Швеції, а також Івано-Франківської і Львівської областей в Україні; здійснено порівняльний аналіз між країнами, що дозволило визначити схожості та відмінності.
8 червня у рамках проєкту відбувся онлайн-воркшоп «Посилення співпраці задля більш стійкого розвитку туристичних дестинацій». Метою воркшопу був обмін досвідом між Швецією і Україною щодо створення сталої регіональної системи управління туризмом на основі принципів партнерства. Учасниками події від Івано-Франківської області стали представники профільного департаменту ОДА, Косівської, Ворохтянської, Яремчанської територіальних громад, Карпатського національного природного парку.
Під час заходу учасники ознайомилися з презентаціями представників європейської організації в сфері гостинності HOTREC (Марта Мачадо), регіонів Оребру (Лінда Густавссон) і Даларна (Лотта Магнуссон) у Швеції. Запрошений вчений до Університету Оребру Тетяна Тимошенко представила членів дослідницької команди проєкту і розповіла про результати проведеного порівняльного дослідження «Роль залучення зацікавлених сторін в управлінні сталим туризмом: досвід Швеції для України».
У другій частині події українські учасники – зі Львова та Івано-Франківської області презентували свої дестинації. Заступник начальника управління євроінтеграції громад і туризму департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад облдержадміністрації Віталій Передерко акцентував на ознайомленні шведських партнерів проєкту з туристичними магнітами області і ресурсами територіальних громад гірської туристичної агломерації. А також окреслив напрямки потенційної співпраці Івано-Франківської облдержадміністрації, органів місцевого самоврядування гірської туристичної агломерації Прикарпаття зі шведськими колегами.
Департамент міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад Івано-Франківської облдержадміністрації висловлює вдячність всім українським учасникам проєкту за активну участь у заходах та бажання вивчати європейський досвід сталого розвитку туризму, шведським колегам за цікаві пізнавальні презентації, запрошеному вченому до Університету Оребру Тетяні Тимошенко за запрошення взяти участь у проєкті, проведене дослідженння та можливість налагодити нові професійні зв’язки зі шведськими колегами.
Переглядів: 411