Гаївки як голос предків: у Крилосі відбудеться фольклорно-етнографічне свято «Христос Воскрес – Воскресне Україна»

Анонси, Суспільство

У час, коли світ стрімко змінюється, а війна випробовує нашу національну стійкість, як ніколи важливо триматися за коріння. За те, що робить нас українцями. За нематеріальну спадщину — живу, щиру, передану серцем.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА


4 травня 2025 року у селі Крилос, у Музеї Етнографії, пройде особливе дійство — фольклорно-етнографічне свято «Христос Воскрес – Воскресне Україна», яке стане справжнім відродженням давніх весняних обрядів.


У центрі свята — гаївки. Це не просто пісні та ігри — це голоси нашого дитинства, співи наших бабусь, це духовне золото, що передавалося з покоління в покоління. Гаївки — це енергія весни, світла й оновлення, яка виводила людей на пагорби і майдани, закликала сонце, єднала громади.


Та сьогодні гаївки — під загрозою забуття.
І саме тому це свято — акт культурного опору, вшанування прадавньої традиції, пам’яті, яка єднає нас із землею, родом, і вірою в майбутнє.
У програмі:
• Великодні гаївки, ігри та обрядові забави з Опілля, Бойківщини, Гуцульщини та Лемківщини;
• Виступи понад 20 народних фольклорних колективів, зокрема:
«Традиція» (Бурштин), «Дивограй» (Коломия), «Ключівські візерунки» (Великий Ключів), «Студенька» (Калуш), «Я Маріуполь» (Івано-Франківськ) та інші;
• Майстер-клас із виготовлення сирного коника;
• Виставка декоративно-ужиткового мистецтва;

• Народна кухня, автентична випічка, теплі розмови.


Також усі охочі зможуть відвідати екскурсії об’єктами Національного заповідника «Давній Галич» — місця, де творилася наша духовна історія.
Початок свята — о 13:00.
Місце — Музей етнографії, с. Крилос.


Переглядів: 262