Франківський драмтеатр передадуть у державну власність
Вчора, 12 листопада, на засіданні 10 сесії обласної ради VIII демократичного скликання ухвалили рішення про передачу у державну власність майнового комплексу Івано-Франківського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.
Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Суспільне.
Вже близько 2 років театр має статус національного, тому облдержадміністрація зверталася до Мінкульту, щоб отримати субвенцію на збільшення заробітної плати акторам драмтеатру.
“9 листопада цього року в кінці робочого дня надійшов лист за підписом першого заступника міністра культури та інформаційної політики України Ростислава Карандєєва щодо підтримки питання. Міністерство культури та інформполітики готове взятися до цієї справи. З Мінкульту надіслали лист голові обласної адміністрації Світлані Онищук, щоб розглянути питання щодо передачі цілісного майнового комплексу з комунальної форми власності до державної”, — повідомив начальник управління культури, національностей та релігій ОДА Володимир Федорак.
Цього року на утримання Франківського драмтеатру з обласного бюджету витратили 24,5 млн грн. А якщо театром володітиме держава, то усі витрати фінансуватимуться з держбюджету.
“Розглядаємо це питання сьогодні дещо у нагальному порядку. Сподіваюся, що це буде для блага нашого театру. Реконструкція театру потребує значного фінансування — потрібно понад 100 млн грн. На жаль, таких грошей в обласному бюджеті немає. Ми час від часу щось даємо, намагаємося допомогти, але радикально вплинути на ситуацію не можемо”, — розповів Олександр Сич.
Як повідомляє генеральний директор театру Ростислав Держипільський, у приміщенні потрібно відремонтувати дах, оновити старе звукове обладнання, освітлення та механізми сцени.
Зокрема, і зарплата акторів не відповідає статусу національного театру, їм повинні платити вдвічі або й втричі більше. Зараз колектив Франківського драмтеатру складається зі 174 людей, з них — 45 акторів.
“Щоб отримувати більші зарплати, потрібно, щоб нас внесли в постанову Кабінету Міністрів, де йдеться про застосування додаткового коефіцієнта оплати праці колективів, яким надали статус національного. В цьому випадку це — другий крок, важливий насправді, щоб ми перейшли з комунальної власності у державну. Хотілося б, щоб фінансувалися так, як фінансуються інші театри, які мають статус національного”, — зазначив Ростислав Держипільський.
Переглядів: 282