До Калуської міської ради звернулися з питанням допомоги військовослужбовцю у подоланні фізичних перешкод – облаштуванні пандусу

Суспільство

Сьогодні, 5 січня, до Калуської міської ради звернулися з питанням допомоги військовослужбовцю у подоланні фізичних перешкод – облаштуванні пандусу.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду


Військовослужбовець Олександр у лютому 2023 року отримав важке поранення в голову і перебував на лікуванні в одній з установ міста. Пройшовши курс лікування, був виписаний для подальшої реабілітації. У найближчому часі на Олександра чекає ще одна операція, яку планують зробити теж у Калуші.


Про подальшу реабілітацію мама домовилася у Львові.


“У воїна є всі шанси стати на ноги”, – каже мама Віта. Вона 26 лютого, як тільки дізналася про місце перебування сина, приїхала в Калуш з Гуляйполя Запорізької області.

Добрі люди надали помешкання за адресою вул. Героїв України, 3. У вересні Олександра виписали з лікарні.


Оплачують лише комунальні. Та виникла проблема з пересуванням за межі квартири на інвалідному візку.


Є необхідність дістатися до місць проведення реабілітаційних заходів: басейну, лікарні. Та й взагалі, просто побувати на вулиці.


Мама військовослужбовця підкреслила, що дуже добре, що міські автобуси пристосовані для людей з інвалідністю. У цьому випадку можна добратися до лікарні.


Це перше звернення до міської ради щодо зазначеної проблеми. У середу Катерина Полосіна, яка сама з Харківщини, проживає наразі в Перегінську і є волонтеркою ГО «Оберіг нації», зателефонувала заступникові міського голови Богдану Білецькому.


Жінка з березня 2022 року є активною волонтеркою. У лютому 2023, перебуваючи в одній з лікувальних установ Калуша, познайомилася з військовослужбовцем Олександром і взяла над ним шефство. А сьогодні разом мамою воїна прийшли на зустріч для обговорення шляхів вирішення проблеми.


Будинок за зазначеною адресою є у власності ОСББ. Та допомогти зголосився Василь Фурда, очільник управляючої компанії «Теплодім».


Питання є проблемним. Безбар’єрність асоціювалася у багатьох людей лише з подоланням фізичних перешкод – облаштуванням пандусів і підіймачів.


Насправді ж це поняття ширше. Про це зазначив Богдан Білецький. І питання доступності – забезпечення рівного доступу всім групам населення до фізичного оточення, транспорту, інформації та зв’язку, інформаційно-комунікаційних технологій і систем, а також до інших об’єктів та послуг, як у місті, так і селах, у часі війни і після її завершення набуває ще більшої актуальності.


Якщо говорити про саме цю ситуацію, то для становлення пандусів діють оновлені державні будівельні норми щодо інклюзивності житлових будинків та громадських будівель і споруд і вимоги до встановлення самих пандусів.


Окрім того, що пандус повинен відповідати вимогам доступності, зручності, ще повинен бути обов’язково безпечним як для тих, хто ним користується, так і для інших мешканців.


У зазначеному будинку сходова клітка вузька. Тому є потреба у розумному пристосуванні та використанні допоміжних засобів та механізмів.


У порядку негайного вирішення проблеми учасники зустрічі оглянули місце майбутнього пандусу.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


 



Переглядів: 317