Держпецзв’язку забезпечує нові можливості безперервно залишатися в українському інформаційному просторі
Невдовзі має розпочати роботу державний мультиплекс МХ-7 — національна цифрова телевізійна мережа, побудована Концерном радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Заступник голови Держспецзв’язку Володимир Трофименко в інтерв’ю виданню «Урядовий кур’єр» розповів, де нарешті з’явиться українське мовлення, як це допоможе протистояти ворогу на інформаційному фронті та які переваги має мультиплекс МХ-7.
Про це повідомляє Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Головне:
— Щоб зрозуміти, яку небезпеку росія вбачає у правді, достатньо згадати численні обстріли об’єктів, які забезпечують трансляцію сигналу. Телевежі Концерну РРТ у Києві, Харкові, Вінниці та інших містах країни неодноразово зазнавали ракетних атак. На Херсонщині ворог, відступаючи, фізично знищував інфраструктуру, щоб нам було складніше повернути українське мовлення на визволені від окупантів території.
Наше завдання нині — не тільки швидко відновлювати всю інфраструктуру мовлення, а й забезпечувати нові можливості для наших громадян бути постійно в українському інформаційному просторі.
— Наявні мережі не покривають телевізійним мовленням до третини території країни. Приймання ефірного цифрового телебачення на територіях, прикордонних з рф та рб, ускладнене. Особливо актуальна проблема в Харківській, Сумській, Чернігівській, Рівненській, Житомирській, Волинській областях, де населення має змогу приймати російські телеканали з потужних передавальних станцій рф і рб. Запуск мультиплексу МХ-7 дасть змогу покрити мовленням більше 90% території України.
— Мережа МХ-7 має більшу кількість передавальних станцій та кращі енергетичні характеристики, ніж наявні мультиплекси, що впливає на їхню потужність. Отже, приймання сигналу буде доступне і в тих зонах, де нині його немає через недостатній рівень сигналу або особливості рельєфу. Увімкнення потужних передавачів у метровому діапазоні збільшить охоплення тимчасово окупованих територій.
— Нашим завданням було — зробити державну мережу мовлення максимально доступною для кожного українця. Доступ до мовлення для глядачів буде безкоштовним та відкритим. Також більшості користувачів мультиплексу МХ-7 не доведеться витрачати гроші на купівлю обладнання для приймання, вони вже мають усе необхідне.
Переглядів: 862