Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську: під час зустрічі медійники з різних куточків України обмінялися досвідом роботи в умовах війни

Суспільство

Журналісти з різних куточків України, зокрема, міст Запоріжжя, Вінниці, Бучі, Слов’янська, Одеси, Харкова, Чернівців, Дніпропетровщини, Житомирщини, Полтавщини та Львівщини завітали у Центр журналістської солідарності в Івано-Франківську.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Вікторію Плахту


Зустріч відбулася в межах програми всеукраїнського престуру «Громади Прикарпаття в умовах воєнного стану. Вікна можливостей» на Прикарпаття. Ініціатором престуру виступив Харківський пресклуб за підтримки та сприяння Центру журналістської солідарності.


Під час зустрічі секретар НСЖУ, координаторка Івано-Франківського Центру журналістської солідарності Вікторія Плахта ознайомила колег із діяльністю Центру, який функціонує з квітня 2022 року за ініціатива Національної спілки журналістів України й підтримки Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, а також ЮНЕСКО. Зокрема, вона звернула увагу на соціальний проєкт «Працюємо разом задля Перемоги», в межах якого реалізується низка заходів на підтримку колег-журналістів, медійників-ВПО та членів їхніх сімей.
«Центр журналістської солідарності згуртовує нас усіх – медійників, волонтерів, психологів, юристів, непересічних громадян – на спільні справи для допомоги та підтримки наших колег, котрі нині опинилися в зоні окупації, котрі працюють у зонах бойових дій та тих, хто вимушено виїхав із рідних міст і замешкав на Прикарпатті. Допомагаємо і продуктами, і засобами гігієни тощо. Також наші колеги можуть зайти і попрацювати у коворкінгу Центру, відвідати різні майстер-класи, навчальні заняття, отримати юридичну та психологічну допомогу. Це усім нам зараз потрібно і важливо», – зазначила Вікторія Плахта.
У свою чергу, під час розмови учасники престуру поділилися досвідом роботи в умовах війни, розповіли про певні виклики, з якими довелося зіткнутися. Найбільше проблем випало на долю тих редакційних колективів, які опинилися в окупації чи прифронтовій зоні.
«Наша редакція тимчасово переїхала в Дніпропетровську область. Ми рік не виходили. Першого червня минулого року, за сприяння та фінансової підтримки НСЖУ, відновили випуск нашої газети. Спілка профінансувала кілька номерів. Згодом знайшов інших донорів, які допомогли видати газету. Цього року нашу редакцію взяли в ще один проєкт. Тож, впевнений, що газета буде виходити упродовж поточного року повністю. До речі, днями Нацрада розглянула нашу заявку на перереєстрацію відповідно до вимог Закону України «Про медіа»», – розповів колегам Олександр Кульбака, головний редактор слов’янської газети «Вісті».
«З початку війни ситуація змінилася дуже кардинально, тому ми призупинили випуски газети в друкованому вигляді. Зокрема, через те, що область в окупації. І навіть якщо б ми і знаходили можливість передавати газету на непідконтрольну територію, то нема гарантії потрапляння нашої преси до читача. Для прикладу. Крайній друкований примірник «Запорізької правди» вийшов 24 лютого 2022 року. В нас з’явилися мобільні пересувні пункти Укрпошти. Один із таких пунктів повіз, у тому числі, й нашу газету, в Оріхівський район та потрапив на російський танк. Мало того, що він розстріляв цю автівку чи переїхав її гусеницями, точно не знаю, але ворог тиждень не допускав до того місця нікого, щоб хоч б забрати тіла загиблих. Це вразило дуже сильно усіх нас. Тож, щойно наша область буде звільнена від окупантів, ми відновимо випуск нашої газети в друкованому вигляді. Наразі є наш сайт, на якому ми ведемо інформування», – зазначила Наталія Зворигіна, головна редакторка газети «Запорізька правда».
На завершення зустрічі медійники наголосили, що в умовах війни у їхній професійній діяльності важливу роль відіграють Центри журналістської солідарності. Їх функціонування потрібне. Вони висловили вдячність керівництву Національної спілки журналістів України за ініціативу створення та реалізації такого проєкту. Традиційно, на згадку зробили колективне фото.
Учасники всеукраїнського престуру в межах програми відвідали обласний центр та побували в Коломийському районі. Відбулися зустрічі з представниками органів місцевого самоврядування, відвідини релокованих підприємств, закладів культури та медичних закладів, волонтерських центрів.
Підсумовуючи результати дводенного перебування медійників на Прикарпатті, координаторка Івано-Франківського центру журналістської солідарності Вікторія Плахта зазначила:
«Проведення таких престурів дає можливість журналістській спільноті не тільки ближче ознайомитися з досягненнями реформ на місцях, а й налагодити контакт між медійниками з різних регіонів, обмінятися досвідом роботи. Під час зустрічей у колективах, спілкування з владою переконалися, що колеги зі сходу й півдня нашої держави – також за єдину країну й територіальну цілісність, що проблеми журналістів у всіх областях спільні, що відповідальність за те, що тепер коїться в державі, лежить однаково на всіх. А ще розуміння, що на них тепер лежить величезна відповідальність за кожне слово, написане чи сказане для своїх громадян…».


Переглядів: 305