В Івано-Франківську спільно з партнерами з Хорватії обговорили питання надання психологічної допомоги постраждалим від війни
Сьогодні, 5 квітня, відбулася онлайн-зустріч заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко з партнерами з Хорватії. Захід відбувся за участю професора Сплітського університету в Хорватії Івана Урліча (онлайн), Почесного консула Республіки Хорватія в Західному регіоні України Віталія Запухляка, регіональної представниці Всеукраїнської ментальної програми «Ти як?» Лариси Підвербецької, представників департаменту міжнародного співробітництва та євроінтеграції громад ОДА.
Про це Голос-Інфо дізнається від Івано-Франківська обласна державна адміністрація
Обговорювали напрями співпраці щодо соціально-психологічної підтримки ветеранів війни, внутрішньо переміщених людей зокрема, започаткування нових проєктів із надання їм психологічної допомоги.
«Наші захисники та захисниці боронять не тільки нашу державу, але й захищають від російської агресії Європу, тому зараз ми потребуємо фахової підтримки та допомоги від міжнародних партнерів. Зараз працюємо над картуванням ментальних послуг задля того, щоби долати ментальні, соціальні виклики, які турбують наших ветеранів та їх родини. Хотіли би отримати найбільше інформації щодо досвіду роботи у цих напрямах від закладів охорони здоров’я, мобільних бригад Хорватії, а також важливих наукових досліджень. Викликів на сьогодні є багато, але психосоціальна допомога – це надзвичайно важливий напрям, над яким необхідно ретельно працювати та комунікувати з міжнародними партнерами науковцями, – зазначила Людмила Сірко.
– Важливою є робота зі створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю І-ІІ груп, заходи соціалізації ветеранів, які повернулися з війни, а також можливості для них щодо започаткування власної справи, отримання ваучерів на навчання”.
«Нас переповнювало бажання протистояти цьому нападу, і наша країна виборола свою незалежність. Зараз, коли ми бачимо, що війна відбувається в Україні, то розуміємо, що українцям потрібна європейська підтримка».
Він також розповів про досвід роботи психіатричної клініки в умовах війни, щоденну роботу команди, яка складалася із 32-х фахівців із надання допомоги внутрішньо переміщеним людям, постраждалим від війни та військовослужбовцям. А також про роботу у напрямах групового аналізу, психоаналізу, психодинаміки відновлення та відповідних наукових розробок задля адаптації цих людей до реального життя. Наголошував на важливості опрацювання аспектів адаптації цих людей до мирного життя, алгоритми дій відповідно до їх потреб.
Під час зустрічі розглядалися можливості вивчення, узагальнення досвіду, кращих практик роботи фахівців з надання соціальної, психологічної та психіатричної допомог в період воєнних дій, підготовку цих фахівців, а також проведення чергових зустрічей задля того, щоби ділитися важливим досвідом організації цієї надзвичайно важливої роботи.
За результатами зустрічі напрацьовуватимуться конкретні пропозиції щодо подальшої співпраці із науковими партнерами з Хорватії, прикарпатськими фахівцями задля реалізації програм із надання всебічної психосоціальної підтримки українцям, які постраждали внаслідок війни.
Переглядів: 361