Чи є нормальним те, що кішка багато спить
Не завжди тривалий сон кішки є проблемою.
Ваша кішка багато спить, і вас це хвилює? Ви хочете про це поговорити? Ви точно не заздрите своєму вихованцеві? Добре, ми розповімо вам, у чому причини разюче тривалого сну кішок і чи варто господарям турбуватися з цього приводу.
Скільки сплять кішки
Новонароджені кошенята можуть спати до 23 годин на добу. Спочатку вони прокидаються лише заради їжі. Поступово час неспання збільшується, а сну — скорочується, до 5-6 місяців тварина поступово виходить на звичайний режим дня.
Скільки сплять дорослі кішки? З цього приводу немає точних і чітких часових рамок. У середньому кішка може спати до 20 годин на добу. Але це не є аксіомою. Тривалість сну абсолютно здорових кішок варіюється від 14 до 22 годин.
Чому вони багато сплять
Колись кішки були дикими, і самі здобували собі їжу полюванням. Щоразу цей захід забирав багато енергії у тварини. Тому, піймавши свою жертву, і з’ївши її, кіт лягав відпочивати. Ось і у вашому будинку, жорстоко розправившись з чашкою корму, ваш вихованець з чистою совістю йде спати.
Часто кішки не сплять, а просто дрімають. Спробуйте прокрастися повз свого, здавалося б, сплячого кота. І ви виявите, що вихованець стежить за вами. Цей стан схожий на медитацію або невеликий післяобідній сон.
Якщо вони сплять ще довше
Деяких господарів турбує тривалий сон вихованця. І дійсно, міцний тривалий сон — не завжди ознака здоров’я і благополуччя. Розглянемо причини, через які ваш вихованець може спати довше:
Втома
Поки ви ходили на роботу, ваш кіт весь день полював за мухою, що випадково залетіла у будинок. Це полювання його втомило. Він просто відпочиває після своєї праці. Те ж саме може статися, якщо ви вивезли кота на дачу, і він був там просто вражений великою кількістю звуків, запахів, птахів і комах.
Нудьга
Це ви на роботі роботу виконуєте, а у кота усе для комфортного життя є. У нього є будинок, за який сплачує його людина, їжа, вода, лоток та іграшки. Йому не потрібно виходити на полювання і шукати нічліг. Що залишається робити? Звичайно, спати!
Спека або холод
Бачили кадри, як левиний прайд відпочиває у савані, прямо під палючим сонцем? Мінімум рухів і поверхневий сон. У генах кішок закладене вміння заощаджувати запаси енергії і води у організмі під час спеки. Холод і хмарність — ще один поважний привід для кішки, щоб всмак поспати, економлячи тепло і енергію.
Вагітність
Усі вагітні хочуть спати, це стосується і нас, людей. Розвиток плоду — енерговитратний процес, тому вагітні змушені відпочивати довше, щоб відновити сили.
Переїдання
Часто жалісливі господарі кладуть у миску свого вихованця забагато їжі. Зазвичай коти не з’їдають більше, ніж їм потрібно. Але деякі тварини не здатні контролювати себе і переїдають. Звичайно, коту потрібно значно більше часу на перетравлення, тому його хилить у сон.
Стрес
Тварина може відреагувати на зміну обстановки, переїзд, сварку улюблених господарів, появу нового вихованця у будинку, і навіть — на ремонт. Якщо ваш кіт перебуває у стані стресу, він буде ховатися у затишному місці і спати довше, ніж зазвичай.
Хвороба, операція та вакцинація
Нещодавно перенесені операція, хвороба або вакцинація — серйозне випробування для організму. Тварині потрібно просто відновити свої сили. Особливо важко вихованцеві після перенесеної операції, він відновлюється після наркозу і терпить біль.
Якщо тварина дійсно захворіла, то, крім сонливості ви виявите, що у неї: гарячий і сухий ніс; бліді слизові; пронос або блювота; свербіж; тьмяність вовни або її випадання; поганий апетит, спрага або, навпаки, відмова від води; наліт на язиці; почервоніння очей і сльози; нежить; проблеми з диханням. У цьому випадку не потрібно думати, потрібно йти до ветеринара.
Породи кішок, які полюбляють спати
Так, від породи теж залежить, наскільки довго буде спати ваш вихованець. Зазвичай довго сплять перси, регдолли, девон-рекси, британці і шотландці. Це досить флегматичні породи, які не відрізняються особливою активністю і часто засинають одразу після їжі.
А ось абіссинці, сибірські і сіамські кішки, курильські бобтейли і бенгальці охочіше пограють з господарем, перш ніж піти спати. А можуть і взагалі пропустити денний сон, адже навколо стільки цікавого!
Переглядів: 252