Чи варто хвилюватися, якщо олива у двигуні потемніла відразу після заміни
Колір оливи вже давно перестав бути показником її якості і чистоти.
Сьогодні багатьох автовласників турбує питання про те, чи нормальний той факт, що олива починає чорніти незабаром після заміни. Для того, щоб розібратися в цьому питанні, потрібно повернутися до витоків.
Сьогодні чорна олива на щупі нічого не говорить нам про її якість, навіть якщо олива потемніла відразу після заміни. У минулі часи колір оливи дійсно був показником того, що автомобілю пора пройти чергове ТО.
Чорна олива у двигуні
По-перше, тоді система мастила практично не мала фільтрів. Всі вони представляли собою досить прості пристрої, які могли ловити тільки великі шматки бруду. Після того, як дрібний бруд, який містився в оливі, фарбував її в чорний колір, водій розумів, що оливу потрібно міняти.
У середині 20 століття з’явився новий тип оливи, з так званими миючими присадками. Хімікати, які додавали в оливу, допомагали розчиняти бруд на самому двигуні. Після цього олива фільтрувалася і проганялася по системі мастила по новій. Це дозволило збільшити термін служби оливи, а колір вже не мав прямого зв’язку з необхідністю її заміни.
Що робити, якщо олива потемніла відразу після заміни
Якщо ви бачите чорну оливу у двигуні після заміни, то навпаки варто радіти. Так, свіжа олива починає взаємодіяти з брудом і очищати двигун. Таким чином нагар і шлак змиваються оливою, і незабаром буде відфільтрована. Тобто олива фактично відмиває ваш двигун від шкідливих продуктів його життєдіяльності.
При цьому навіть після проходження через фільтр, ви можете спостерігати брудну оливу після заміни. Темний колір оливі надають частинки менше 1 мікрона, які не вловлює фільтр (вони не небезпечні для двигуна).
Таким чином можемо зробити висновок, що якщо ви спостерігаєте чорну оливу у двигуні незабаром після заміни, то двигун просто був забруднений, а нова олива відразу ж прийнялася його очищати за рахунок присадок.
Переглядів: 259