Чи дійсно кішкам подобається проводити час з людьми? Теза про «егоїстичність» кішок дещо перебільшена

Наука

Ці домашні тварини нерідко віддають перевагу соціальній взаємодії.

Вчені прийшли до висновку, що теза про «егоїстичність» кішок дещо перебільшена. Виявилося, що ці домашні тварини нерідко віддають перевагу соціальній взаємодії, ніж їжі або іграшкам.

Домашні кішки є соціальними тваринами, проте за ними закріпилося «кліше» індивідуалістів. Вважається, що, в порівнянні з собакою, кішки набагато менше потребують компанії людини. Безумовно, в цьому є частка істини, проте, як показало нове дослідження, уявлення людей про кішок не зовсім вірне: ці тварини набагато більше розташовані до нас, ніж ми думаємо.

Відомо, що кішка перебуває в постійному спілкуванні зі своїм господарем, через що її поведінка сильно піддається його впливу. Тепер вчені вирішили з’ясувати, що ж все-таки для цих тварин важливіше: спілкування з людиною чи інші «забави». В експерименті взяли участь 50 кішок: у деяких були господарі, інші жили у притулках. Перед тваринами стояв вибір між взаємодією з людиною, їжею, іграшками та запахами. Як виявилося, кішки найчастіше віддавали перевагу саме соціальній взаємодії. Такий варіант обрали 50% тварин, які брали участь в експерименті. На другому місці, як вже можна було здогадатися, виявилася їжа. Іграшки та запахи зацікавили кішок менш за все.

Зараз вчені не можуть відповісти на запитання про те, чи є кішка повністю одомашненою твариною. На відміну від собаки, чия поведінка сильно трансформувалося в процесі одомашнення, звички котів залишилися майже незмінними.

Раніше, нагадаємо, інша група дослідників з Японії прийшла до висновку, що кішки зовсім не обов’язково дурніші за собак. Вчені з’ясували, що тести на пам’ять домашні кішки виконують не гірше за своїх природних «суперників». Дослідники вважають, що «вусаті компаньйони» навіть здатні викликати приємні спогади в пам’яті. Всього в експерименті було 49 тварин.

Джерело



Переглядів: 271