Чому виє гідропідсилювач керма і що з цим робити

Поради

Як помітити несправності ГПК та їх запобігти.

Про проблеми з гідропідсилювачем керма (ГПК) водії часто дізнаються за характерними шумами. Вони особливо добре помітні, якщо повернути кермо автомобіля до упору вправо або вліво.

Різкий звук і шум при повороті керма

Як пояснюють експерти, найпростіше визначити на слух проблеми з приводним ременем насоса ГПК. Якщо він слабо натягнутий або зношений, то під час роботи буде видавати характерний різкий звук і свист.

Коли кермо вивернути до упору, в ГПК шипить перепускний клапан насоса. Це нормальний звук, але він свідчить про роботу агрегату на граничному режимі. Досвідчені водії намагаються залишати хоча б 10 градусів до крайнього положення.

Гучне виття в гідропідсилювачі

Подібний звук, пояснюють фахівці, майже завжди видає насос гідропідсилювача. Проблема може бути пов’язана не тільки з несправністю агрегату. Часто сторонні звуки викликає повітря в гідравлічній системі. Експерти радять перевірити її герметичність і замінити деталі, що пропускають повітря.

Проблеми також викликає гідравлічна рідина. Деякі водії забувають її регулярно міняти. В результаті забруднення вона втрачає робочі якості і призводить до неполадок. Періодичність заміни залежить від конкретної моделі автомобіля, але зазвичай цю процедуру проводять раз на два роки.

Несправності насоса ГПК

Серйозні проблеми з насосом ГПК можна визначити з поведінки управління кермом. Якщо потрібно прикладати більше зусиль або кермо почало “закушувати”, це говорить про необхідність ремонту.

Про серйозну несправність свідчить відмова роботи ГПК при прогрітому моторі на малих обертах і нормальна робота при натисканні педалі газу. В такому разі, відзначають фахівці, насос доведеться міняти повністю.

Профілактика несправностей гідропідсилювача керма

Сучасні ГПК — надійні агрегати, відзначають експерти. Досвідчені водії керуються декількома правилами, які запобігають поломки цього вузла:

  • не тримати кермо вивернутим до упору;
  • не залишати автомобіль з вивернутими колесами, особливо взимку;
  • не крутити кермо на місці;
  • стежити за рівнем гідравлічної рідини і вчасно її міняти;
  • використовувати рекомендовану виробником рідину.

Відповідний час заміни рідини в ГПК допоможуть визначити поради експертів. Іноді це доводиться робити раніше, ніж рекомендують виробники автомобіля.

Джерело



Переглядів: 350