Чому уві сні люди кричать: чи небезпечно це для життя

Здоров`я

Крик уві сні — як вирішити дану проблему.

Зазвичай, про те, що людина кричить уві сні, повідомляють ті люди, які знаходяться поруч. Сама людина, прокинувшись, нічого такого не пам’ятає. Фахівці виділяють цілий ряд причин, за якими це може відбуватися, і радять, як можна раніше розібратися з цією проблемою.

Що може викликати крик уві сні у людини

“Крик уві сні” явище рідкісне, але доставляє чимало проблем не лише тому, у кого це проявляється, але і оточуючим його людям. Найчастіше така емоційна реакція викликає страх і не розуміння, що відбувається. А причини можуть бути абсолютно різні і в кожному конкретному випадку індивідуальні:

  • нічні кошмари, які переслідують людину після пережитої стресової ситуації;
  • переляк, після різкого пробудження;
  • як результат тривалого стресу;
  • дуже висока температура тіла, і крик, як наслідок лихоманки;
  • приймання певних медикаментів. Седативні засоби часто можуть підводити до такої реакції уві сні;
  • це може бути один із проявів психічних або неврологічних розладів;
  • негативний вплив шкідливих звичок, найчастіше великих дох алкоголю, може спровокувати крики уві сні. Фахівці пояснюють, що коли людина вживає алкогольні напої понад норму, то її організм впадає в стан схожий на «наркоз». Тому крик уві сні це відповідна реакція нервової системи;
  • спадковий фактор.

Чи становить небезпеку для людини крик уві сні

Фахівці кажуть, що сам по собі крик уві сні — це перезбудження нервової системи і це не небезпечно для життя людини. Але тут важливо розуміти, чи це поодинокі випадки чи крик уві сні, який повторюється регулярно. Однак варто почати хвилюватися, коли крик уві сні стає постійним явищем і негативно відбивається на здоров’ї.

Часто люди, які кричать уві сні, прокинувшись, нічого не пам’ятають. Однак ті, які знаходяться поруч кожен день, можуть першими забити тривогу. Крик уві сні вони вважають якимось незрозумілим, але лякаючим нападом і хочуть з’ясувати причину, чому це може відбуватися. Фахівці більше схиляються до того, що основною причиною все-таки можна вважати нічні кошмари, які можуть бути спровоковані стресом або більш сильними емоційними переживаннями. А ось що могло спровокувати такі кошмари, повинні розбиратися фахівці.

Якщо таке відбувається з дітьми, то варто відразу ж звернути увагу і вирішити цю проблему. Тут причини теж можуть бути різні, від елементарного перезбудження від вечірніх ігор до серйозних захворювань. Все індивідуально, але фахівці відзначають, що найчастіше у дітей 8-10 років можна спостерігати такий специфічний розлад сну, як крик під час сновидінь.

Звичайно, такий стан дитини має насторожити батьків і змусити відразу ж забити тривогу. Але фахівці радять спостерігати за поведінкою дитини. Якщо до 15-16 років ситуація не зміниться, то тоді доведеться звернутися за допомогою до невролога.

Як вирішити проблему з криком уві сні

Якщо це поодинокі випадки і стан не посилюється, то варто переглянути свій режим дня і все, що може спровокувати крик уві сні. Фахівці радять:

  • лягати спати не пізніше 22:00 — 23:00. Тривалість сну повинна бути не менше 7-9 годин;
  • вечірні прогулянки на свіжому повітрі сприятливо впливають на якість сну;
  • виключити перегляд емоційних фільмів і передач, працювати за комп’ютером перед сном. Якщо це необхідно, то закінчувати перегляд телевізора або роботу за комп’ютером за 3-4 години до сну;
  • відмова від шкідливих звичок, останнє приймання їжі повинне бути за 3 години до сну;
  • у кімнаті, де спить людина, мають бути комфортна температура повітря (не більше 22 °C) і вологість (не більше 60%).

Якщо, від проблеми з криком уві сні не вдається позбутися, то слід звернутися за допомогою до фахівця і не займатися самолікуванням, тим самим тільки погіршуючи ситуацію. Це може бути невролог, психотерапевт або сомнолог.

Джерело



Переглядів: 3 132