Чому сливи зазвичай червиві і як з цим боротися
Слива, яка дістанеться вам, а не черв’якам.
Чому сливи стають червивими?
Всі ці черв’яки були личинками сливової плодожерки, метелики якої масово вилітають два-три рази протягом сезону. Перший раз в кінці травня, коли з’являється попелиця, другий раз через місяць. Особливо масово вони відкладають яйця в липні.
Один метелик відкладає до 50 яєць. Одна гусениця знищує до 20 плодів. Тож навіть одна метелик може знищити величезну частину врожаю.
Але не плодожеркою єдиної псуються сливи. Черв’яки можуть бути потомством пильщика. Його личинки з’їдають м’якуш і забираються в кісточку. Такі плоди часто виділяють камедь. Масово Пильщик з’являється в теплу і дощову погоду.
Ще одні черв’яки, які уподобали кісточку — личинки сливової товстоніжки. Вони працюють чисто — плоди просто обсипаються. М’якуш без червоточин-адже черв’як ховається в кісточці, м’якуш йому не цікавий. Здається — що плоди обсипаються без будь-якої причини… Тут, як то кажуть, — дивіться в кісточку.
Що робити, щоб сливи не червивіли
Вважається, що якщо зібрати всю падалицю зі слив і закопати її в ґрунт на глибину 40-50 см, то на наступний рік товстоніжки не буде. Восени збирають опале листя і відправляють в компост або спалюють.
Ґрунт перекопують, на півштика, щоб зруйнувати притулки личинок.
Відмерлу кору зчищають, після чого білять стовбури вапном. Рани замазують садовим варом.
Якщо минулого року червивих слив було багато, то цього року обприскати дерева Герольдом, Конфідором або Актелліком.
Старі садівники готують спеціальний зольний відвар з милом. Він допомагає від черв’яків і попелиці. Але при великій чисельності шкідника може дати осічку. Так що від гріха подалі краще черв’яків потравити.
Переглядів: 287