Чому косметика з колагеном насправді неефективна
Розвінчуємо міф.
Колаген давно заробив статус головного помічника в боротьбі зі старінням. На кожній другій банці антиейдж косметики можна побачити колаген, як один з основних інгредієнтів: він обіцяє розгладити зморшки, поліпшити колір обличчя, зволожити шкіру і привести її в тонус. Але чи правда від одного лише крему можна отримати подібний ефект? Розбираємося, чи працюють засоби з колагеном і що краще використовувати замість них.
Колаген — ниткоподібний білок, який входить до складу всіх тканин людського організму. Назва протеїну походить від грецького слова kolla — «клей». Це невипадково: основну функцію колагену багато фахівців порівнюють саме з клеєм. Його молекули утворюють довгі тонкі білкові волокна — фібрили. Вони служать для скріплення клітин тканин і пов’язують наш організм в єдине ціле.
Молекули колагену дуже великі (наскільки це можливо для молекул) і при попаданні на шкіру вони залишаються на її поверхні, оскільки крізь дерму проникнути ніяк не здатні. Обіцянки “миттєвого ліфтингу” від кремів з колагеном — це не більше, ніж маркетинговий хід, оскільки активної дії при зовнішньому нанесенні речовина надати не може.
Але є і хороші новини. Колаген присутній в організмі природним чином, і його вироблення можна стимулювати не тільки правильно вибудуваним харчуванням, але і за допомогою активних інгредієнтів в косметиці.
Наприклад, щоб підвищити рівень синтезу природного колагену в шкірі, добре працюють засоби з ретинолом. Ця активна форма вітаміну А стимулює процеси оновлення клітин шкіри, зволожує, надає сяйво і допомагає уповільнити старіння шкіри. Для чутливої шкіри можна так само використовувати бакучіол — це рослинна альтернатива ретинолу, але не така агресивна і не викликають роздратування.
Ще один каталізатор синтезу колагену — вітамін С. Аскорбінова кислота відмінно працює при місцевому застосуванні, легко проникає в шкіру, стимулює вироблення колагену, запускає обмінні процеси і надає шкірі здорове сяйво. Третій супергерой у світі інгредієнтів — це гліколева кислота. Поряд з ретинолом і вітаміном С, вона здатна стимулювати процеси оновлення клітин і стимулювати вироблення природного колагену.
Сам по собі колаген ефективний тільки в формі БАДів, оскільки в них міститься в добре засвоюваній для організму формі. У косметиці ж колаген абсолютно марний, тож замість кремів з його вмістом вибирайте ті, активні інгредієнти, які допоможуть стимулювати вироблення природного колагену.
Переглядів: 259