А Ви знали? — цікаві факти про жінок і кішок
Не секрет, що хвостаті улюблениці мають непростий характер. Проте це не привід для того, щоб до них погано ставилися.
Факт 1: Кішки і дівчата вибирають один одного
Не секрет, що хвостаті улюблениці мають непростий характер. Проте це не привід для того, щоб до них погано ставилися. За даними соціологічного опитування, проведеного в одній з європейських країн, жінки розуміють поведінку кішок набагато краще, ніж чоловіки. Крім цього представниці прекрасної статі можуть закривати очі на витівки своїх улюблениць, тоді як хлопців така поведінка тварин сильно дратує. За таку доброту кішки своїм господиням чудово платять, приносячи в їх будинок спокій і умиротворення.
Як пояснили вчені з однієї французької зоологічної установи, такий зв’язок обумовлений тим, що дівчата схильні до тактильного сприйняття набагато більше, ніж чоловіки. Їм приємно чіпати свою улюбленицю, і вони отримують від цього величезні позитивні емоції. Щось подібне відчуває і кішка, коли її гладять, а це означає, що зв’язок між жінкою і хвостатою чотириногою дуже тісний.
Факт 2: В будинок кішку запросила жінка
Навряд чи знайдеться той, хто не знає казки Редьярда Кіплінга «Кішка, яка гуляла сама по собі». Пам’ятаєте, про що вона? Там говорилося, що дівчина сильно боялася мишей у своєму будинку, і щоб якось вирішити цю проблему вона наважилася на неординарний вчинок: запросила в оселю дику кішку. До речі, цей факт цілком може бути реальним, адже існують дані археологічних розкопок, коли серед людських останків був виявлений скелет кішки. Вчені стверджують, що йому 5,3 тис років. Вивчивши кістки хвостатої тварини, археологи прийшли до висновку, що кішка харчувалася не тільки спійманою живою здобиччю, але і їжею рослинного походження. А хто, як не жінка могла їй її давати? До речі, на сьогоднішній день скелет кішки, про який ми казали вище, – найстародавніший, знайдений вченими.
Факт 3: Улюблена кішка стародавнього Єгипту – Богиня Баст
Ті, хто хоч трохи знайомий з історією Єгипту, знають, що в давнину для жителів цієї держави кішка була божественною істотою. Саме тому в їх міфології з’явилася богиня Баст – жінка з головою кішки. Вона була головною, хто відповідав за кохання, дім і життєлюбність. Коли в сім’ях траплялися негаразди, Баст підносили дари, які сприяли вирішенню кризи. Варто відзначити, що, як правило, поруч з богинею завжди зображувалися 4 кошеня. Так стародавні єгиптяни уособлювали родючість і примноження.
Взагалі для Древнього Єгипту було характерне поклоніння жіночій красі і граціозності. Вважалося, що жінка – свята, яка послана в світ людей зі світу богів.
Факт 4: У середньовіччі жінок і кішок не любили
На відміну від Стародавнього Єгипет у Європі в середні століття панували зовсім інші пристрасті. Тоді в європейських країнах було влаштоване полювання на відьом і кішки виявилися такими, які були визнані тваринами сатани. Разом з їх господинями хвостатих чотирилапих спалювали на вогнищах, четвертували і топили в бочках з водою. Таким чином інквізиція боролася з усім, що здавалося їм диявольським, а кішки своєю граціозністю, незалежною поведінкою і не завжди передбачуваними звичками сильно лякали церкву.
Що стосується домашніх вихованців для жінок, то в середньовіччі мати в будинку кішку було дуже небезпечно. Вважалося, що приручивши цю тварину дівчина дружить із сатаною, і її цілком можна було назвати відьмою. Таких жінок церква відловлювала і катувала, намагаючись розгледіти в них чаклунок.
Факт 5: Кішка була аксесуаром для жінок
У XVII-XVIII століттях, коли бажання вбивати пухнастих хвостатих стихло, до кішок повернулася любов, та така, яку можна було порівняти з нездоровим фанатизмом. Кішки стали улюбленою жіночою іграшкою, без якої не обходився жоден вихід у світ. Тварин загодовували різними делікатесами, робили їм укладання і постійно тримали на руках. В результаті інстинкт хитрого і верткого мисливця пропадав, а натомість кішки ставали ледачими і товстими. Найцікавіше, що до кішок було дуже трепетне ставлення і після смерті. Коли вихованка вмирала, господарі її труп перетворювали в прах, який поміщали в урну. Посудину ставили на чільне місце в будинку, а над ним вішали портрет кішки.
Факт 6: Жінки і кішки в мистецтві
Напевно, не всі знають, але кішка була однією з тих тварин, з якими представниці прекрасної статі практично не розлучалися. Цю любов до хвостатих чотириногих передавали через полотна, які писали знамениті, і не тільки, художники. Так, наприклад, Леонардо да Вінчі створив картину, яку назвав «Мадонна з кішкою». На ній майстер пензля зобразив жінку з немовлям, яке грає з чотириногим другом. Скажімо відверто, що навіть для художника такого рівня подібна картина була досить сміливим кроком.
До речі, близько трьох років тому на території Туреччини археологи знайшли цікаву знахідку. Ними була виявлена статуетка із зображеними жінками, які грають з пухнастими чотириногими. За даними вчених, ця знахідка датується 6 тисячоліттям до нашої ери.
Факт 7: Для жінок кішка – ідеал
Не секрет, що граціозність кішок заворожує, і багато жінок у цих тварин бачать ідеальних творінь нашого світу. Крім цього багато дівчат захоплюються свободою і незалежністю, які демонструють кішки, адже цих якостей у них ніхто не може забрати. Можливо, цим пояснюється така щира любов жінки до кішки і навпаки.
Переглядів: 337