Як прямо в магазині визначити, що в продукті є пальмова олія
Читаємо уважно етикетку.
Те, що в багатьох сучасних продуктах присутня пальмова олія, знають практично всі. Та й про шкоду цього компоненту теж більшість людей обізнані. Часто ми не замислюючись купуємо той чи інший продукт, навіть не підозрюючи, що в ньому є «пальма». Але ж її наявність можна визначити прямо в магазині, добре вивчивши етикетку, інформує Ukr.Media.
Перевіряємо склад продукту
Незалежно від того, що саме ви купуєте, обов’язково подивіться на склад. Серед інших складових там може бути компонент, який узагальнено називають «рослинні жири» (іноді пишуть на упаковці «рослинні олії»). Саме по собі поняття досить широке. Перевірені виробники, зазвичай, розшифровують його, перераховують, що саме за жири. Якщо така розшифровка є, наприклад, в дужках написано оливкова олія, соняшникова, кокосова, а пальмова відсутня, є велика ймовірність, що її насправді там немає. В іншому разі все навпаки. Немає уточнення — є “пальма”.
Звертаємо увагу на назву придбаного продукту
Повинен бути сир, сметана, а не сирний, сметанний продукт. Те ж саме відноситься і до зменшувальних суфіксів, наприклад, сметанка не є сметаною. І якщо вказується, що продукт натуральний, швидше за все так і є, але перевірити склад все одно необхідно.
Інші написи
Коли на етикетці є згадка ДСТУ, то пальмової олії там в принципі бути не повинно. А ось якщо позначено ТУ, а саме по ньому в основному і виготовляють продукти, то ризик наявності в них пальмової олії збільшується. До речі, в наш час більшість продуктів виготовляють саме по ТУ.
Термін придатності
Цей показник відразу розповість про підводні камені. Чим довший термін придатності продукту, зберігання його відкритим, тим більше ризику, що в ньому є «пальма». Хоча, багато що залежить і від тари, жирності, технології виробництва. Щоб визначитися з вибором правильно, необхідно взяти кілька (з однією і тією ж обробкою, характеристиками) продуктів в аналогічних упаковках. На якій з них буде вказано менший термін зберігання, ту і слід брати.
Ціна
Ну і ціновий фактор наостанок. Якщо продукція натуральна і якісна, її вартість буде вищою. Це пов’язано зі собівартістю сировини.
Переглядів: 759