Підступні хитрощі маркетологів стосовно шампунів, які шкодять волоссю
5 хибних фактів про шампунь.
Бренди люблять обіцяти дівчатам, що їх волосся буде міцним, як сталь, і сяючим, як перли, якщо регулярно використовувати певний шампунь. Але насправді це всього лише маркетинг, який готовий придумувати сотні казок, аби аудиторія використовувала їх продукт.
Шампуні борються з випаданням волосся і посіченими кінчиками
Шампунь — це всього лише засіб по догляду, який має ефективно очищати шкіру голови і прибирати забруднення з волосся. А значить, якщо при його використанні ти помічаєте чудодійний ефект, познайомтеся з ефектом плацебо. Тому що жоден шампунь не може боротися з проблемами випадіння волосся або посічених кінчиків. Іноді вони і з лупою не можуть впоратися (хоча про це заявлено на упаковці), оскільки мають в складі агресивні компоненти. До чого ми ведемо? До того, що будь-які проблеми з волоссям потрібно вирішувати в кабінеті трихолога або дерматолога, а не бігти в магазин.
Шампуні-кондиціонери краще піклуються про волосся
Ага, а ще кажуть, що так можна заощадити час, проведений в душі. Але за фактом це абсолютно різні засоби, які повинні вирішувати абсолютно різні проблеми на абсолютно різних ділянках. Так, шампунь необхідний, щоб очистити перш за все шкіру голови. Тому і вибирати такий засіб потрібно з урахуванням стану дерми цієї ділянки: суха, жирна або нормальна. А ось кондиціонер або маски потрібні для надання волоссю певного ефекту. Наприклад, для пом’якшення, блиску або обсягу (до речі, останнє теж міф — мийні засоби в цьому не допомагають). Тому не може один засіб і очистити шкіру, і поліпшити стан волосся. Чим більше цифр в маркуванні “… в одному”, тим більше бреше виробник.
Шампунь завжди потрібно наносити двічі
Цей міф може цілком законно очолити рейтинг міфів від виробників. Адже чим більше засобу ви використовуєте при митті голови, тим частіше купуєте шампунь. А значить, тим краще для бренду. В цілому ж наносити шампунь двічі не обов’язково. Ви повинні відштовхуватися тільки від своїх відчуттів. Якщо миєте голову щодня, але при цьому вона не дуже брудна або жирна, досить і одного нанесення. У випадках, коли голова дуже брудна або перед цим ви наносили маски з оліями, краще використовувати шампунь двічі. А може, і тричі. Щоб визначити, наскільки волосся очистилося від засобів по догляду, прислухайтеся, наскільки воно «скрипить».
Шампунь повинен якомога краще пінитися
Адже, за словами виробників, саме піна прибирає себум і бруд з шкіри голови. І з одного боку, це правда. Але з іншого — завжди є питання, який компонент в складі шампуню відповідає за пінисті властивості. Найчастіше це луг, який, вступаючи в реакцію з повітрям і водою, дає такий результат. Але луг буває різний. Наприклад, якщо мова про ПАР Sodium Laureth Sulfate (SLS) або Sodium Laureth Sulfate (SLES), то вони вважаються дуже небезпечними для шкіри голови і здоров’я. Вони можуть стати причиною лупи або свербіння, а іноді навіть провокують появу онкозахворювань. Тому засобів з SLS або SLES краще уникати і купувати шампуні, в складі яких є Coco-Glucoside, Lauryl Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Sucrose Cocoate та інші безпечні ПАРи. Вони трохи гірше піняться, але все одно добре справляються зі своєю функцією — очищенням шкіри від забруднень.
Шампунь повинен бути салонним або професійним
Швидше за все, цей міф придумали ті, хто займається продажем таких засобів. Так, шампуні для салонів або бренди професійної косметики більш ретельно тестуються і перевіряються. Тому і склад в них може бути більш натуральним або безпечним, ніж у популярних мас-маркетовських виробників. Але зазвичай через це такі шампуні і коштують дорожче. Тим часом ідентичний склад можна знайти і в звичайному супермаркеті, якщо уважно вивчати етикетки.
Переглядів: 353