01 липня – свята, іменини, день в історії
Свята сьогодні
День слідства
Слідчий апарат у системі органів внутрішніх справ з’явився після Указу Президії Верховної Ради СРСР від 06.04.1963 року. А в 1998 році Міністерством внутрішніх справ України було офіційно затверджено 1-е липня професійним святом слідчих органів внутрішніх справ України.
День архітектури України
Найбільшу кількість пам’ятників архітектури можна знайти у Львові. Зокрема, в місті збережено близько двох з половиною тисяч пам’яток історії та архітектури. У 1998 році місто було внесено до світової спадщини ЮНЕСКО.
Архітектурне багатство країни помітно в будь-який її точці: Храм-маяк Святителя Миколи Мірлікійського в селі Малоріченське – найвищий храм у Криму, середньовічний замок в Кам’янці-Подільському, оперний театр в Одесі, Святогірська Лавра і ресторан “Поплавок” в Дніпропетровську. Не варто забувати, що країна знаходиться в самому серці Європи.
В указі Президента України № 456/95 від 17.06.1995 сказано: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня, – у Всесвітній день архітектури».
День Канади
1 липня 1867 року Канада здобула незалежність від Великобританії і стала федерацією чотирьох провінцій: Нової Шотландії, Нью-Брансвік, Онтаріо і Квебек. Річниця цієї дати називалася Днем Доминиона до 1982 року. З 1983 року 1 липня офіційно стало Днем Канади.
День Незалежності Республіки Бурунді
1 липня 1962 року Бурунді здобула незалежність від Бельгії. Щороку в цей день бурундійци відзначають цей історичний момент.
День Незалежності Республіки Руанда
День Незалежності Руанди – національне свято. Воно зазначає незалежність Руанди від Бельгії, яку держава отримала 1 липня 1962 року, після майже 50-річного бельгійського правління. Президент Кайібанда ввів тоді однопартійну систему, демонтаж якої стався в 1988-1990 роки. Був важкий період і спільними зусиллями він був подоланий.
День Незалежності Сомалі
Національне свято, День незалежності, в Сомалі відзначається щорічно 1 липня. В цей день у 1960 році був створений союз територій Сомаліленд, які до цього моменту перебували під протекторатом італійців і британців. Ці території і утворили Сомалійську Республіку (Сомалі). Було сформовано уряд, до якого увійшли Абдуллахі Іса, Мухаммад Хаджі Ібрагім Егаліте та інші члени урядів опіки і протекторату зі спікером SOMALIA ACT OF UNION (СОЦІАЛЬНОГО АКТУ СОЮЗУ) Хаджі Баширом Ісмаїлом Юсуфом. На посту президента Сомалі національної асамблеї Республіки встав Аден Абдулла Осман Даар. Після всенародного референдуму 20 липня 1961 року народ Сомалі ратифікував нову Конституцію, яка була розроблена в 1960 році. Держава стала членом ООН з 20 вересня 1960 року.
Іменини: Олександр, Василь, Віктор, Леонтій, Никанор, Сергій
День в історії:
1270 — почався Восьмий хрестовий похід
1520 — відступ конкістадорів Ернана Кортеса зі столиці ацтеків Теночтітлана
1569 — Посли Великого князівства Литовського й Польського королівства підписали акт про Люблінську унію про створення спільної держави — Речі Посполитої
1643 — почалося 6-річне засідання Вестмінстерської Асамблеї, що реформувала англіканську церкву
1751 — вийшов перший том «Енциклопедії, або Тлумачного словника наук, мистецтв і ремесел», виданий Дені Дідро і Жаном Лероном д’Аламбером
1908 — Порт-Артур (Онтаріо, Канада) стало першим містом у світі, що запровадило літній час
1823 — створена федерація Сполучені Провінції Центральної Америки (включала Гватемалу, Гондурас, Сальвадор, Коста-Рику і Нікарагуа)
1841 — Нова Зеландія відділена від Нового Південного Вельсу і стала окремою коронною колонією
1867 — Канада стала самокерованим домініоном Британської імперії
1858 — Чарлз Дарвін у Лондоні вперше представив свою теорію еволюції
1890 — відповідно до Конституції Мейдзі відбулися перші в історії Японії політичні вибори
1903 — стартували перші велоперегони Тур де Франс
1946 — проведено перше повоєнне випробування атомної бомби на атолі Бікіні — Операція «Кросроудс»
1949 — папа Пій XII затвердив Декрет проти комунізму, що відлучав від Церкви за прийняття комуністичного вчення, членство в комуністичній партії, співпрацю з нею
1968 — відкритий для підписання Договір про нерозповсюдження ядерної зброї
1997 — передача суверенітету над Гонконгом Китайській Народній Республіці
2014 — Верховна Рада України заснувала орден Героїв Небесної Сотні
Переглядів: 259