Біологи розповіли цікаві факти про укуси комарів
Комарі заподіюють масу незручностей.
З початком літа все більше літаючих комах з’являється в лісах, на дачних ділянках, біля водоймищ. Жителі багатьох регіонів вже стали скаржитися на полчища кровосисних, які заподіюють масу незручностей. Цікаві факти про комарині укуси розповідають біологи.
Передача небезпечних захворювань
Невелика комаха дратує своїм писком. Неприємність доставляють укуси комарів. Кров п’ють тільки самки. При цьому вони проколюють шкіру людини і можуть занести страшні інфекції. У південних країнах зустрічаються екзотичні хвороби — малярія, лихоманка Західного Ніла. Серйозну небезпеку для людей представляє зараження гельмінтами. Комарі переносять яйця паразитів і впроваджують їх під шкіру під час укусу. Захворювання вражає різні частини тіла, слизові оболонки. Воно дуже повільно розвивається, нерідко носить хронічний характер.
Вибір жертви
Коли комахи хочуть вкусити людину, вони орієнтуються на тепло і запах. Комарі летять до людей, які сильно пітніють. Кровосисних залучають запахи алкоголю і молочної кислоти. Це не означає, що на інших вони не звернуть уваги. Комарі бачать в ультрафіолетовому діапазоні, тому людина для них в темряві схожа на яскраву пляму. Якщо на шляху комах попадається велика група людей, вони нападають на всіх підряд.
Профілактика укусів
На вікна приміщень бажано натягнути сітки, щоб комахи не проникали всередину. У кімнатах можна використовувати електричні фумігатори, спеціальні засоби в аерозольній упаковці, у вигляді інсектицидних стрижнів, спіралей. При поході в ліс необхідно надягати захисний одяг.
Небезпека засобів від комарів
Медики попереджають, що хімічні речовини в складі препаратів від комах отруйні. У разі передозування вони завдають шкоди організму людини. Важливо строго дотримуватися інструкції, не наносити мазі на відкриті ділянки тіла (бажано розпорошувати засіб на одяг). Після застосування фумігаторів, спіралей і стрижнів кімнату рекомендується провітрити. В будинку для захисту від комарів краще використовувати антимоскітну сітку.
Переглядів: 435