Як проходить вагітність у кішки та скільки кошенят вона народжує в перший раз?
Як дізнатися точну кількість майбутніх кошенят?
Вагітність — це дуже важливий і відповідальний період в житті, як самої кішки, так і її господаря, адже домашні вихованці менш пристосовані до життя, ніж їхні вуличні родичі.
Тільки завдяки вашій опіці та піклуванню вони зможуть пережити цей момент простіше і спокійніше, а для цього, природно, потрібно заздалегідь підготуватися. Звичайно, можна віддатися в руки професіоналів, але багато хто воліє приймати пологи в домашніх умовах, щоб відчути весь процес самостійно.
Трохи про котячу вагітність
Природно, щоб пологи протікали більш спокійно, і ви не переживали, а скільки ж іще пухнастих грудочок має з’явитися на світ, бажано заздалегідь знати, скільки кошенят може народити кішка. Для того щоб розібратися в цьому питанні, потрібно трохи дізнатися про саму вагітність домашнього вихованця.
Зазвичай весь період виношування у кішки триває близько 63-х днів, період може трохи варіюватися, плюс-мінус 2-3 дні, але це вже не суть. Зазвичай котяча вагітність умовно поділяється на кілька етапів, але вже на першому з них (приблизно на третьому тижні) можна досить чітко намацати в округлому і зміцнілому животику майбутньої мами ембріони кошенят. Сказати, скільки їх буде на даному періоді — складно, зазвичай в довжину вони не більше 3 см.
Приблизно на п’ятому тижні живіт пухнастої мами збільшується ще на пару сантиметрів, промацувати в цей період майбутніх кошенят — вже небажано, тому, як вони набувають циліндричну форму та опускаються безпосередньо в черевну порожнину.
До речі, кішці, як і людині, можна зробити УЗД, яке не тільки підтвердить наявність вагітності на ранніх термінах, але і дозволить визначити, скільки кошенят очікувати. Починаючи з 6-го тижня, живіт починає швидко змінюватися в розмірах, а вже на 7-му можна відчути активні ворушіння майбутніх пухнастиків. На останньому тижні кішка стає малоактивною, а в останні дні — активно підшукує місце для пологів.
Скільки кошенят може народити здорова кішка?
Це питання особливо турбує тих власників, які розводять породистих особин, адже підготуватися до їх наступного продажу потрібно заздалегідь.
До речі, парадокс, але в домашніх породистих кішок часто потомство менше, ніж у звичайних дворових, що пов’язують зі слабкістю на генетичному рівні.
До того ж, це корисно знати і власникам звичайних, навіть найменш породистих вихованців, адже про подальшу долю маленьких пухнастих грудочок потрібно також подбати заздалегідь, так і знаючи їх кількість, набагато простіше приймати пологи.
Вважається, що звичайна середньостатистична кішка, яка не має жодних проблем зі здоров’ям, добре харчується і живе вдома, може принести від 4-х до 6-ти кошенят. Природно, ця цифра може дещо змінюватись в ту чи іншу сторону.
Цю кількість називають оптимальною і вона підпорядковується простою формулою розрахунку: кількість сосків мінус два. Природно, ніяких строгих теорем на дану тему не існує, відомі випадки, коли одна кішка при родах приносила 15 живих і здорових кошенят! Це, звичайно, швидше, виняток, ніж правило, але, тим не менш.
Що впливає на чисельність потомства?
- В першу чергу — це вік майбутньої матусі. Якщо кішка народжує в перший раз, то, швидше за все, кількість кошенят буде варіюватися від одного до трьох особин. Досвідчена і доросла самка здатна народити від 4-х до 12-ти кошенят, а ось вже кішки у віці (зазвичай після 7-ми років) не здатні народжувати численне потомство. Що дивно, в такому віці вони нерідко починають відчувати ніжність і материнські відчуття до чужих кошенят і навіть їх «усиновлюють».
- По-друге, це, природно, стан здоров’я вихованця. Тварина, яка не отримує повноцінного харчування, ослаблена або нездорова просто не здатна виносити або народити численне потомство. Зазвичай у таких кішок кількість кошенят не перевищує трьох штук.
- По-третє, це спадковість. Кішка, яка була народжена в численному посліді, має набагато більше шансів при родах принести більшу кількість кошенят.
- У породистих особин шансів народити численне потомство набагато менше.
Але як дізнатися точну кількість майбутніх кошенят? Достовірні цифри з точністю до 99% вам зможе сказати тільки УЗД. Звичайно, про велике потомство можна припускати та за розмірами пузика майбутньої пухнастої матусі: чим він більший, тим більшу кількість приплоду вона чекає. На ранніх термінах (на 3-4 тижні) можна спробувати обережно промацати її живіт і підрахувати кількість ембріонів.
Переглядів: 378