Правила їзди по трасі — без цих знань за кермо не сідайте
Які правила водія транспортного засобу потрібно пам’ятати новачкові перед виїздом на шосе.
Наявність водійських прав і хороша теоретична база не перетворюють людину в професійного водія. Потрібен ще й багаторічний досвід, який дозволить і прогнозувати дії інших учасників руху, і реагувати на непередбачені ситуації. Тому новачкам не зайвим буде нагадати правила водіння транспортного засобу при їзді по трасі. Без цих знань краще взагалі нікуди не виїжджати.
Чому їзда по трасі куди небезпечніше, ніж метушливий рух по жвавому місту? У тісному міському потоці доводиться бути повністю зосередженим на їзді. Потрібно міняти темп руху, перебудовуватися, стояти в заторах, поспішати, чекати потрібний сигнал світлофора і знову рухатися вперед…
На тлі цього швидка і спокійна їзда по трасі здається справжньою насолодою. Спостерігаючи пейзажі за вікном і рівну дорогу попереду, водій нарешті може розслабитися і відпочити від міського трафіку. Але тут і таїться головна небезпека.
Хвилинна розслабленість на великій швидкості часто призводить до плачевних наслідків. Недосвідчений водій може не встигнути зреагувати на перешкоду що стрімко наближається. А досвідчений, але втомлений шофер за кермом може і зовсім заснути.
При цьому не можна не відзначити, що аварії на трасі рідко закінчуються тільки переляком, адже швидкості тут великі. Щорічна статистика ДТП і постраждалих на шосе воістину пригнічує. А тому не зайвим буде дотримуватися 3 простих правила від дбайливого поліцейського, щоб уникнути неприємностей.
Контролюйте дистанцію і швидкість
Від цього безпосередньо залежить ваша безпека на дорозі. Причому стан дорожнього покриття і погодні умови постійно слід враховувати, щоб підбирати безпечну дистанцію і оптимальну швидкість. Оцінюючи керованість автомобіля на конкретній ділянці, а також передбачуваний гальмівний шлях, краще перестраховуйся, щоб завжди мати більше простору для маневру.
Раптове погіршення погоди навіть досвідченого водія часом збиває з пантелику. А тому не будьте легковажними. І при погіршенні погодних умов краще збавте дистанцію до автомобіля що пересувається попереду, зменшивши швидкість.
Обганяйте обережно
Обгін — маневр, без якого на трасі ніяк не обійтися. Але часто саме невдалий обгін стає причиною ДТП. Чи варто нагадувати, що в такій ситуації, коли обидва автомобілі рухаються з пристойною швидкістю, шансів на виживання немає?
Найчастіше проблема полягає в тому, що водій транспортного засобу вибирає для маневру поганий момент, в результаті чого не встигає після обгону повернутися на свою смугу.
Не дивно, що досвідчені шофери кожен раз повторюють самовпевненим новачкам: “не впевнений — не обганяй!”. Вже краще пропустити пару-трійку автомобілів і дочекатися, коли зустрічна смуга буде повністю вільною і переглядається, і вже тоді йти на обгін.
Відпочивайте від їзди
Водії — звичайні люди, які часто переоцінюють свої сили. Але ж втомленій людині під миготливі за вікном заколисуючі нічні вогні легко задрімати.
І якщо переривчастий рух по місту заважає заснути, то плавна їзда по шосе може заколисати в два рахунки, навіть якщо водій відчуває себе ще цілком свіжим. Тому втомленим за кермо сідати не варто.
Крім того, є залізне правило: за кермом не можна проводити більше 8 годин поспіль. Відпочиньте, і тільки потім продовжуйте рух. Причому під відпочинком мається на увазі повноцінний сон, а не 15-хвилинний перекур з чашкою міцної кави.
Сподіваємося, що ці прості, але актуальні нагадування допоможуть вам стати більш уважним, акуратним, передбачуваним і відповідальним водієм. Адже на дорозі потрібно думати не тільки про себе, а й про всіх, хто знаходиться в полі зору.
Поважайте інших учасників руху і бережіть себе!
Переглядів: 334