Прикарпатські надзвичайники вкотре нагадують про небезпеку паління сухої трави

Суспільство

За минулу добу на Івано-Франківщині 4 випадки загорань сухої трави на відкритій території.

Горіла суха трава у Рогатині в напрямку с. Кутці на площі 500 м.кв, у селі Ямниця на Тисмениччині, у Галичі (площа 100 м.кв.), селі  Жалибори Галицького району (загальна площа 400 м.кв.).

Локалізувати загорання та гасити пожежу сухої трави на відкритих територіях непросто, оскільки швидкість поширення вогню висока. Коли ж таке трапляється поблизу населених пунктів, існує велика ймовірність перекидання полум’я на житлові та господарські споруди. Виїзди на гасіння загорань сухої трави завдає чималих матеріальних втрат. Страждає від таких випадків і навколишнє середовище.

Ще один украй небезпечний фактор спалювання сухої трави – їдкий чорний дим. Для людей, схильних до алергій, опинитися у зоні згоряння сухостою дуже небезпечно. Та найстрашнішим випалювання трави є в зоні міста, де на ґрунті і рослинах осідають важкі метали. Вдихаючи дим, люди отруюють свій організм. На сільських полях можуть вигоряти залишки отрутохімікатів, які використовують для обробки ґрунтів чи рослин. Небезпечні продукти згоряння вітер здатен переносити на великі відстані, відтак можуть постраждати не лише безпосередньо палії, – інформують надзвичайники.

Управління ДСНС в Івано-Франківській області звертається із проханням не спалювати сухої трави та не провокувати виникнення пожеж, котрі завдають чимало збитків господарству краю.



Переглядів: 249