Івано-Франківськ зайняв друге місце у конкурсі “Молодіжна столиця України”
Сьогодні, 17 травня, підбили підсумки підготовки до конкурсу “Молодіжна столиця України”, в якому Івано-Франківськ вже четвертий рік поспіль входить у першу десятку фіналістів.
Метою конкурсу є створення шляхів співпраці між активною молоддю міста та місцевим самоврядуванням. Окрім цього, одне з основних завдань проєкту – сприяння розвитку комфортних умов для життя юнацтва у містах України, пише Голос-Інфо.
Загалом у конкурсі брали участь 39 міст України, однак у фінал потрапили тільки десять: Вінниця, Івано-Франківськ, Луцьк, Маріуполь, Миколаїв, Одеса, Острог, Умань, Хмельницький, Чернівці. Цьогоріч Франківськ зайняв друге місце, поступившись перемогою Острогу.
Голова органу студентського самоврядування ПНУ, очільниця ініціативної групи Вікторія Вовк розповіла про підготовку до конкурсу:
“Заповнюючи цю заявку ми поставили три пріоритетних завдання: розвиток лідерських навичок молоді, розвиток волонтерських рухів і розвиток молоді як підприємців. Ми робили акцент на тому, що молодь може працювати і розвиватися у місті, займатися своєю діяльністю без перешкод”.
Директор Департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради Віталій Матешко поділився статистикою, яка демонструє ставлення молоді до змін у місті:
- “Як ви оцінюєте молодіжну політику вашого міста?” франківці відповіли: позитивно – 84,6%, негативно – 14,8% і 5% не визначилися.
- “Яка у вашому місті присутня цілеспрямована робота з молоддю?”: позитивно – 42%, негативно – 17% і 32% не визначилися.
- “Які проблеми серед молоді найбільш поширені у вашому місті?”: безробіття -32%, нездоровий спосіб життя – 23, 3%, низький рівень культури – 15,5 %, підвищення злочинності серед молоді – 6%, немає проблем – 7,8%.
- “Чи можливо знайти співпрацю з головами місцевого самоврядування” – 60,9 % – так, 22,8 – ні, 22 % – не брали це до уваги.
Також, Віталій Матешко розповів про плани на майбутнє:
“Ми хочемо оновити молодіжну раду, в яку ввійдуть ініціативна молодь, яка буде сама генерувати ідеї і спільними зусиллями ми будемо їх виконувати. Зараз над цим вже працює ініціативна група. Окрім цього ми хочемо переформувати молодіжну раду, щоб вона мала свій статус, була дорадчим органом для місцевого самоврядування і ми могли б спільно організовувати багато проєктів”.
З метою обміну досвідом, покращення молодіжної роботи і налагодження комунікації з містами України, вже восени планується форум із залученням багатьох молодіжних організацій.
Фінал конкурсу можна переглянути тут.
Переглядів: 380