Дивні дачні закони, через які будь-який українець вважатиме дачу німця безглуздим захопленням
Що німцям заборонено на своїх дачах.
Дачні закони, що діють в Німеччині, сильно дивують наших людей. Напевно ми ніколи не зможемо зрозуміти: навіщо взагалі німці купують дачні ділянки, раз в них такі правила?
Отже, що німцям заборонено на своїх дачах? Про чотири найбільш дивні заборони.
Не можна будувати високі і великі будівлі
Якщо дача нашої людини може бути абсолютно будь-якою, то німці дозволити собі таке не можуть. У Німеччині існує заборона на будівництво дачних будиночків висотою більше одного поверху (2,6 метра), при цьому площа самого приміщення не повинна бути більше 24 кв. м.
При всьому цьому мати великі підвали в дачних будинках їм теж не можна. Максимальна глибина будови під землею — не більше 0,8 м. висота фундаменту дачного будиночка не повинна бути більше 25 см.
Свої дачні будиночки німці опалюють електричними обігрівачами — підводити до них газ не можна.
Високі дерева теж під забороною
Не тільки високі будинки, але і високо зростаючі дерева під забороною на дачних ділянках в Німеччині. Німці суворо стежать за тим, щоб висота дерев на їх ділянках була не більше 2,5 метра. Якщо дозволили собі виростити дерево вище — доведеться спиляти його, та ще й штраф заплатити.
До речі, якщо німець наважується спиляти частину дерева, то йому доводиться робити це лише в дозволений час — з 1 жовтня до кінця лютого. Якщо зробити це в інший час, можна напроситися на неприємний штраф — 50 тисяч євро і більше за порушення закону “Про охорону природи” (так німці захищають тварин і комах, для яких дерева можуть стати місцем постійного проживання і притулком).
Вони не ночують на дачах
Велика дивина для будь-якого українця — заборона ночувати на власній дачі. У той час як у нас з приходом теплих днів деякі взагалі переїжджають жити на дачну ділянку на тиждень-другий, а то і на все літо, німці їдуть звідти з настанням темряви.
Ночівля на дачі черевата великими проблемами. Вся річ у тім, що в Німеччині ретельно стежать за пожежною безпекою. Німці не встановлюють пожежну сигналізацію в дачних будиночках, тому випадкове займання може закінчитися плачевно не тільки для одного будинку, але і для сусідніх будівель.
Урожай вони не продають
В Україні для деяких дачників продаж ягід, фруктів і овочів, вирощених на власних ділянках, — джерело додаткового доходу. У Німеччині продавати плоди з дачних грядок не можна: в країні діє заборона на ведення сільського господарства з метою отримання прибутку в грошовому еквіваленті.
Так для чого ж німцям дача?
Тоді виникає питання: навіщо німці взагалі витрачають гроші на покупку дачних ділянок, якщо на них все одно нічого не можна? Вся справа в різниці цілей.
Якщо для деяких наших людей дача — це як другий будинок, куди вони приїжджають влітку заради відпочинку, то у німців все по-іншому. Вони відносяться до дачі як до місця, куди можна вирватися з міської суєти на пару годин заради того, щоб з’їсти пару жмень полуниці, вирощеної власноруч (саме своїми — використовувати найману працю для роботи на дачній ділянці там теж заборонено). І не більше того.
При всьому цьому кожен німець, який бажає стати власником приватного будиночка, купує його. Зняти дачну ділянку в оренду в Німеччині дуже складно.
Переглядів: 524