Побутові міфи, в які деякі люди продовжують наполегливо вірити
Найпоширеніші побутові легенди.
Ведення домашнього господарства — заняття не з приємних. Господині намагаються полегшити собі життя різними корисними порадами. Але деякі міфи давно пора розвінчати.
Повний холодильник споживає більше енергії
Кухня — це місце, де холодильник споживає найбільше енергії. Економніше не тримати його порожнім, а рівномірно наповнювати полиці і морозильну камеру. Максимум енергії пристрій витрачає на початковому етапі охолодження, а потім підтримує на потрібному рівні.
Миття посуду вручну дешевше
Дбайлива господиня знає, що вигідніше мати на кухні посудомийну машину. Якщо підрахувати витрати на електрику і воду, ручна мийка обійдеться майже у 2 рази дорожче. Ще варто пам’ятати про час — поки працює машина, можна зайнятися іншими корисними або приємними справами.
Посуд слід промити перед використанням посудомийної машини
Це стара і зайва звичка. Мити посуд перед завантаженням в посудомийну машину не варто. Це збільшить витрату води і комунальні платежі, а посуд чистішим не стане. Якщо ж не влаштовує чистота тарілок після миття, варто переглянути дозування закладки миючих засобів.
Холодильник потрібно мити тільки всередині
Під час кожного прибирання холодильник слід мити не тільки всередині, але і зовні. Це допоможе запобігти розмноженню шкідливих бактерій, які неминуче потраплять на продукти. Крім того, привабливий зовнішній вигляд агрегату теж потребує постійної підтримки.
Використання більшої кількості миючого засобу зробить одяг чистішим
Це поширений міф, який навіть може привести до поломки пральної машини. Сучасні пристрої розраховані на певну дозу побутової хімії. Надлишок миючого засобу залишиться на одязі, спровокує алергію і стане джерелом неприємного запаху всередині пральної машини.
Випромінювання від мікрохвильовки несе шкоду здоров’ю
Багато хто побоюється перебувати поруч з мікрохвильовкою, як і їсти розігріту в ній їжу. Насправді мікрохвильове випромінювання не є радіоактивним. СВЧ-піч абсолютно безпечна під час роботи із закритими дверцятами. Але прилад сам не дозволить включити його, якщо двері відкриті.
Сушарка в пральній машині псує одяг
Все залежить від самої речі. Якщо на етикетці зазначено, що даний предмет одягу можна сушити, процедура в пральній машині їй не зашкодить.
Екран телевізора випромінює рентгенівські промені і псує зір
Навіть тривалий перегляд телевізора може нашкодити лише змістом його програм. Ніякі інші дані про шкоду здоров’ю медициною не встановлені.
Часте включення і виключення світла економить електроенергію
Ця порада була шкідливою ще в епоху ламп розжарювання, а зараз, з енергозберігаючими лампами, втратила сенс в принципі.
Як бачимо, ці поради не допомагають у вирішенні проблем, а викликають нові. Адже міфи існували в усі часи і досить складно одного дня перестати вірити в те, що вам прищеплювалося роками.
Переглядів: 341