Стихійні ринки в Івано-Франківську: явище очима містян (ФОТО)

Суспільство

Про стихійні ринки всі говорять, однак нічого не роблять для їх ліквідації. Незважаючи на те, що КП «Муніципальна варта» бореться з цією проблемою, цілком вирішити на даний момент її не вдалося.

Якщо муніципали “борються” із цим явищем, то як пояснити факт присутності “постійних продавців” на своїх звичних “робочих місцях” вже котрий рік.

Кореспондентами «Голос-Інфо» було помічено жінку, котра торгує на одному й тому ж місці протягом багатьох років.

Проблема в людях чи у владі? Адже вона просто перед носом: скарги від людей, яким самовільні ринки заважають пересуватися вулицею. “Точки” збуту поширені по цілому місту, а особливо в центрі. Це недивно: постійний потік людей дає хороший заробіток.

Як говорить приказка: “Якщо є попит, то є і пропозиція”. Люди самі дають зрозуміти продавцям потрібність стихійних ринків. Нижча ціна приваблює більше ніж ринкова пропозиція. Отже, важче боротися з людьми, які мають хороші прибутки від своїх покупців. Оскільки, накладений штраф мало чим впливає на їхній прибуток.

“Насправді, рішення просте й очевидне. Потрібно створити більше місць для збуту їхньої продукції. Оскільки, переповнений ринок не дозволяє їм займатися цим правомірно”,- таке рішення пропонує мешканець міста. 

Якщо копати глибше, то виникає декілька спірних питань. З`являється потреба в розгляді різних позицій.

Містяни розуміють це і здебільшого виступають на захист людей.

“Стихійні ринки -добрий приклад того, як люди намагаються заробити гроші будь-якою ціною. Бабусі їдуть з велетенськими пакетами у тісних маршрутках аби отримати пару гривень за молоко чи сметану. Є люди, яким справді необхідні ці “точки”, так як це їх єдине джерело прибутку. Тому ця проблема набагато глибша. Єдиним оптимальним рішенням ситуації є хіба що їх легалізація”,- ділиться жителька міста.

Дійсно , люди вдаються до несанкціонованої торгівлі не від хорошого життя, для когось це гроші, якими вони забезпечують свою сім’ю . Стихійні продавці скаржаться, що оренда на ринках занадто велика і щоб викорінювати стихійні ринки , потрібно забезпечити їм інші місця, де б вони могли законно збувати свій товар . Не варто звинувачувати людей за те , що вони намагаються вижити. Стихійні ринки поширені по всій Україні і проблема їхнього подальшого функціонування та зростання стоїть перед очима.
Ведучи боротьбу з незаконними ринками , потрібно створювати нові робочі місця.

 

Інша сторона-якість- це питання постає найпершим, оскільки, нехтування санітарними нормами, в прямому сенсі слова, є небезпечними для здоров`я. Зрештою, довести негативні наслідки буде просто неможливо. Торгівля фізичними особами, котрі ,не називаючи себе, несанкціоновано влаштовують імпровізований ринок та унеможливлює процес встановлення винних.


Слід розуміти, що продукти на стихійних ринках не проходять перевірки якості, а то й взагалі невідомого походження. Особливо це стосується м`ясних, рибних та молочних продуктів, які вимагають особливих умов дотримання.

Чи довіряти і купувати надалі вирішувати вам. Проте не забувайте головного: “Бережіть себе і своє здоров`я”.



Переглядів: 216