Список типових водійських міфів, пов’язаних із зимовою їздою — розвінчуємо “зимові” міфи

Технології

Добірка найбільш типових зимових водійських помилок.

Коли зима перевалила за свою календарну середину, нагадувати водіям про особливості та небезпеки їзди по засніжених трасах представляється заняттям сумнівним. Однак ніякі календарі не в змозі вибити з голови драйвера застряглі в ній неправильні установки, пов’язані з рухом по слизьких зимових дорогах.

Міф перший

В умовах снігу або ожеледиці потрібно намагатися не використовувати педаль гальма. Замість цього гальмувати слід перемиканням передач.

– Все залежить від конкретних умов. Набагато важливіше переконатися, що автомобіль їде прямо, коли швидкість збільшується або знижується. Будь-які дії водія при контролі швидкості руху мають бути максимально м’якими та плавними.

Міф другий

У разі занесення потрібно повернути кермо в бік занесення.

– Ні! Потрібно дивитися в тому напрямку, куди потрібно потрапити, і направляти машину в цю сторону.

Міф третій

Протитуманні фари варто включати тільки в разі туману на дорозі.

– Не лише. Користуватися протитуманними фарами слід в умовах, через які погіршується видимість не лише інших транспортних засобів, а й власного автомобіля.

Міф четвертий

Для того, щоб привести в рух транспортний засіб, що стоїть в снігу або на льоду, потрібно сильно тиснути на педаль газу.

– Насправді такі дії можуть ще сильніше ущільнити сніг і лід під шинами. Замість цього потрібно переконатися, що автомобіль тягнуть приводні колеса: якщо передній привід, то необхідно рухатися вперед, якщо задній — відповідно назад.

Міф п’ятий

Вночі можна їздити швидше, через те, що рух менш інтенсивний і ймовірність потрапити в аварію невелика.

– Навіть якщо рух не інтенсивний, ніколи не варто перевищувати швидкість. Можна зіткнутися з іншими небезпечними факторами, такими як погана або недостатня видимість. У нічний час велика ймовірність збити людину або тварину, на дорозі може збільшитися кількість водіїв, що знаходяться в наркотичному або алкогольному сп’янінні.

Міф шостий

Для забезпечення безпеки досить очистити від снігу одне тільки лобове скло.

– Чистити свою машину потрібно повністю, і не лише для власної безпеки, але і для безпеки інших водіїв.

Міф сьомий

Сучасні Автомобільні технології врятують, якщо щось піде не так.

– Технології, безумовно, підвищують дорожню безпеку. Проте безпека перш за все залежить від водія. Не потрібно покладатися тільки на технології, важливо завжди дотримуватися обережності при водінні в складних погодних умовах.

Міф восьмий

Якщо дотримуватися всіх правил дорожнього руху, то не потрапиш в аварію і не зіб’єш людину.

– Звичайно, ризик потрапити в ДТП при таких умовах набагато нижчий. Однак необхідно пам’ятати, що швидкість треба вибирати виходячи з погодних і дорожніх умов. До того ж взимку видимість часто буває недостатньою, а значить, пішохід може з’явитися несподівано для водія. Тому за кермом потрібно бути особливо уважним, попереджувальним і обережним.

Джерело



Переглядів: 315