Якій музиці надають перевагу коти

Без категорії, Наука

Тут важливо розуміти, що пухнастики чують інакше, ніж люди.

Музика може мати терапевтичний ефект. Власне, котики теж на це здатні. Але що буде, якщо поєднати одне і друге?

Завдяки численним дослідженням і науковим експериментам можна сказати, що деяким котам музика все-таки подобається, але тільки певна. Щоб зрозуміти, яка саме, необхідно розібратися в пристрої слуху пухнастиків.

Як чують коти?

Важливо розуміти, що коти чують інакше, ніж люди. Їх слух і спосіб виявлення звуку неймовірно складні та можуть різнитися залежно від тривалості, частоти та інтенсивності.

Щоб зрозуміти, як чують коти, можна порівняти їх можливості з іншими тваринами. Різні види сприймають звуки в різному діапазоні, наприклад:

  • Воскова моль: до 300 кГц.
  • Дельфіни: від 20 Гц до 150 кГц (у сім разів більше, ніж у людей).
  • Кажани: від 50 Гц до 20 кГц.
  • Собаки: від 10 000 до 50 000 Гц (у чотири рази більше, ніж у людей).
  • Коти: від 30 до 65 000 Гц.
  • Люди: від 20 Гц до 20 000 Гц.

Герц — це одиниця виміру частоти коливального руху, у даному разі звуку.

Які звуки для них ближчі?

Щоб відповісти на питання, якій музиці віддадуть перевагу коти, важливо зрозуміти, які звуки для них найбільш цікаві, як вони сприймуть ту чи іншу мелодію. Наприклад, високі звуки (близько 65 000 Гц) відповідають крикам кошенят і добре сприймаються кішками-мамами та іншими кошенятами. Однак, більш серйозні звуки (з меншою частотою) домашні тварини можуть пов’язувати з настороженими дорослими котами, які відчувають загрозу.

Тут важливо згадати один момент. Котяче мявкання — це не спосіб спілкування між тваринами одного виду, а інструмент для залучення уваги людини. Воно виникло в процесі приручення. Мявкання — це короткі звуки тривалістю від 0,5 до 6 секунд. Серед котів воно використовується в основному кошенятами, яким необхідна увага матері (в разі холоду, голоду або небезпеки).

При цьому мурчання, пирхання і гарчання — це ті звуки, які коти застосовують все життя при спілкуванні один з одним, залежно від настрою, наявності або відсутності загрози і навіть стану здоров’я.

Вчені, що займаються поведінкою тварин, пробували написати музику, яка б сподобалася котам. Відповідна для них мелодія повинна була грунтуватися на природній котячої вокалізації і поєднуватися з музикою того ж частотного діапазону. Метою дослідження ставили використання музики як способу збагачення слуху нелюдського вуха, і, згідно з висновками, воно виявилося успішним.

Яку музику дати послухати своєму коту?

В інтернеті можна знайти музику композитора Фелікса Пандо, який створив особливу «класичну музику» для собак і котів.

Хоча, для кота будь-яка класична музика буде кращою за будь-яку іншу. Просто тому, що коти, зазвичай, люблять гармонійні звуки і більш м’які музичні жанри, що сприяють розслабленню.

Також важливо пам’ятати, що деякі коти не здатні сприймати людську музику, яка не потрапляє у відповідний частотний діапазон, характерний для котячого вуха. А багато котів узагалі обожнюють тишу.

Джерело



Переглядів: 740