Кілька порад, як правильно одягати дитину на прогулянку

Здоров`я

10 важливих правил.

Будь-яку маму хвилює питання, як одягнути малюка, щоб під час прогулянки він не замерз, але в той же час і не перегрівся. І те й інше небезпечне для маленької людини. Ось основні правила, дотримуючись яких ви без зусиль зможете правильно одягнути дитину при будь-якій погоді.

1. Одягайте дитину багатошарово. Нас гріє не одяг як такий, а повітря під ним. Повітряні прошарки, які утворюються між речами, допомагають підтримувати температуру тіла і не дають замерзнути, коли на вулиці холодно. Тому краще надягти на дитину дві легкі кофтинки, ніж один товстий светр. Те ж саме можна сказати про верхній одяг на утеплювачі — гріє повітря в його порожнинах. Чим легші волокна і більше порожнин всередині, тим нижче температура, при якій малюк не замерзне.

2. Не кутайте немовлят. Нам здається, що малюк весь час лежить, активно не рухається, тому може швидко замерзнути. Але це не так. Через активний обмін речовин у немовлят дуже інтенсивно виділяється тепло. Тому, коли нам прохолодно, крихітці комфортно, коли нам комфортно — їм тепло, коли нам тепло — їм уже жарко. А перегрів для таких малюків набагато небезпечніший переохолодження.

Збираючи грудничка на прогулянку, спочатку надіньте на нього підгузник і сорочечку з повзунками. Це перший шар одягу. Другий шар — легкий комбінезон з бавовни. В якості третього в холодний сезон додайте теплий комбінезон, наприклад з флісу. Взимку потрібен і четвертий шар одягу. Це може бути конверт або комбінезон типу спального мішка на синтепоні або овчині. У випадку з овчиною обійдіться без третього шару: натуральне хутро — надійний захист від холоду. На голову малюка надіньте легкий чепчик і теплу вовняну шапочку.

3. На дитині 1,5-3 років має бути стільки ж шарів одягу, скільки на вас, плюс ще один шар. Діти в цьому віці на прогулянці активно рухаються, багато часу проводять не в колясці, а на ногах. Подбайте, щоб одяг не сковував і не обмежував свободу рухів.

Добре якщо в гардеробі маленького непосиди буде верхній одяг з деталями, які можна відстібати і комбінувати. Наприклад, куртка з жилеткою, яку по погоді можна надіти або не надягати на малюка додатково. Дуже практичний варіант — не цілісний комбінезон, а куртка з напівкомбінезоном. Вони нітрохи не гірше захищають від вітру, снігу і дощу, в той же час забруднені штанці можна частіше прати і комбінувати з будь-якої іншої курточкою. Довжина куртки в ідеалі повинна бути до середини стегна: коли малюк сяде, спинка залишиться закритою.

4. Звертайте увагу на внутрішній шар. Вибираючи теплий комбінезон або комплект «курточка плюс штанці», поцікавтеся, який був використаний утеплювач. Верхній одяг повинен створювати всередині особливий мікроклімат, підтримуючи температуру трохи нижче температури тіла. Синтепон ідеальний для весни, але не годиться для холодної погоди: після прання він втрачає половину своєї товщини. Натуральні утеплювачі (пух, пір’я) прекрасно зберігають тепло, але, на жаль, є високоалергенними матеріалами і прекрасним середовищем для розмноження кліщів.

5. Враховуйте теплопровідність матеріалів. Чим ближче тканина до тіла, тим більш гігроскопічною і дихаючою вона повинна бути. Вибирайте речі з натуральних матеріалів — бавовни, вовни, льону.

6. Для активних дітей вибирайте вологовідштовхуючий одяг. Чим сильніше дитина потіє, тим більше охолоджується. Тому речі повинні ефективно і швидко відводити вологу, не дозволяючи їй накопичуватися і остуджувати тіло. Справжньою паличкою-виручалочкою може стати термобілизна. Такі вироби мають пористу структуру. Осередки, прилеглі до тіла, відводять вологу, а верхні — працюють на її максимальний розподіл по поверхні і швидке випаровування. В осередках також міститься повітря, яке, стикаючись з тілом, нагрівається і створює комфортний прошарок.

7. Правильно вибирайте і використовуйте термобілизну. Пам’ятайте, що різні моделі термобілизни можуть відрізнятися за своїми функціями. Одні, наприклад, можуть активно відводити вологу, але майже не гріти, інші — навпаки. Так що перед придбанням подумайте, що важливіше для вашої дитини. Вологовідштовхуюча термобілизна призначена для маленьких бешкетників, зігріваюча — для карапузів, які віддають перевагу повільній прогулянці з мамою за ручку.

Термобілизну надягають на голе тіло. Щоб виконувати свою функцію, вона повинна бути облягаючою, тому купувати її потрібно розмір в розмір. Носити термобілизну можна тільки на прогулянці. І пам’ятайте, що від неї не буде пуття, якщо такі шари одягу не підтримають її властивості. Одягайте на неї такий одяг: комбінезон або комплект «светр плюс штани» з флісу або шерсті з додаванням синтетики плюс комбінезон на сучасному утеплювачі.

8. Одягайте на дитину тільки якісне взуття. Не тільки тому, що ноги, як відомо, потрібно тримати в теплі. Неякісні черевички і чобітки можуть «протоптати» дитині доріжку до невралгії, проблем з хребтом і суглобами. Гарне взуття дозволить рівномірно розподілити навантаження на м’язи, створюючи комфортні умови для трьох точок опори — п’яткової кістки, першого і п’ятого плюснефалангових суглобів.

Підбирайте взуття по нозі, враховуючи не тільки довжину стопи, але і повноту, і висоту підйому. Оптимально якщо між носком черевика і пальцями залишається 0,5 — 1 см. Взуття не повинне бути впритул: ніжці дитини потрібно рухатися, трохи ковзати всередині, в іншому випадку пальці стискаються, кровообіг порушується. До того ж порожній простір створює зігріваючий ефект. Але і занадто великі черевички і чобітки малюкові купувати не справа: ходити в них буде незручно, та й ногам буде холодно.

Вибираючи взуття, зверніть увагу на підошву. Вона повинна розширюватися до носка, оскільки будова дитячої стопи має форму віяла. Гарна підошва — тверда, але в той же час досить еластична і гнучка, з широким квадратним каблучком. Наявність твердого задника і супінатора наші ортопеди вважають обов’язковим. А ось західні фахівці не настільки категоричні: якщо немає явних проблем зі стопою, можна ходити і в більш вільному взутті.

9. Під час прогулянки не вкутуйте дитині рот. Прикриваючи рот малюка теплим шарфиком під час зимової прогулянки, щоб захистити її від холоду, вогкості і вітру, під шарфом утворюється конденсат. І в результаті малюк починає дихати крижаним, ще більш вологим повітрям, що сприяє швидкому переохолодженню.

10. Завжди спочатку одягайтеся самі, а потім одягайте малюка. В іншому випадку, поки малюк буде вас чекати, він спітніє, а на вулиці відразу ж замерзне. Інший варіант: не до кінця одягніть дитину і відкрийте вікно.

Дотримуйтесь цих нескладних правил, і ваша дитина буде відчувати себе комфортно під час будь-якої прогулянки. Якщо у малюка після повернення додому ручки і ніжки теплі, губи і щоки рожеві, при цьому він не спітнів — значить, ви одягнули його правильно.

Джерело



Переглядів: 310