Що треба знати, перш ніж завести кота — 6 важливих нюансів

Наука

Щоб сильно не розчаруватися, краще знати про них одразу.

Цю статтю можна сміливо перегорнути, якщо ви вже обзавелися вихованцем і напрацювали початковий досвід з догляду та утримання. Публікація адресована в основному тим, хто тільки придивляється до котів і кошенят, зважує різні «за» і «проти», розмірковує, порівнює і зіставляє.

Вихованець-кіт виправдає надії, подарує море позитивних емоцій, привнесе тепло і затишок у ваш будинок. Але є речі, про які слід знати, щоб потім сильно не розчаруватися. Ми не будемо називати їх негативними сторонами утримання тварини. Просто подумайте, наскільки ви готові до прийняття остаточного рішення.

Коти вибагливі у виборі їжі

Не розраховуйте годувати пухнастого вихованця недоїдками з власного столу — такий номер у вас не пройде. У котів усталена репутація вибагливих їдців, причому у всіх без винятку тварин свої гастрономічні пристрасті. Належить чимало потрудитися, щоб підібрати розумний компроміс: і вихованцеві догодити, і зробити його ситим, забезпечити потрібний баланс білків, жирів і вуглеводів.

Пам’ятайте, що ваш кіт волів би підкріплюватися невеликими порціями протягом дня. Вам залишається тільки обчислити добову потребу вихованця в кормі (зробити це можна за допомогою ветеринара). Не ставте миску з їжею поруч з лотком. Вода завжди повинна бути чиста і свіжа. Деякі коти взагалі хочуть пити проточну воду або воду з питного «фонтанчика».

У котів гострі кігтики

І вони люблять їх випускати. Точіння кігтиків — природна поведінка котів, позбутися від якої неможливо. Приготуйтеся до деяких витрат: напевно, вихованець подряпає м’які меблі, дверні косяки і шпалери. Ваші дії: підберіть правильну дряпачку, яка підійде конкретно вашому пухнастому другу, і регулярно підрізайте йому кігтики спеціальними ножицями.

Ще одна порада: купіть відразу кілька дряпачок, різних моделей і конструкцій, і розставте їх у різних куточках вашого будинку або квартири. Чим більша дряпачка, тим більша ймовірність, що якась із них підійде. А ось операція з повного видалення кігтів — це справжнє варварство. Не позбавляйте тварин їхнього єства.

Коти порівняно легко навчаються користуватися лотком

Зазвичай, заводчики передають кошенят новим власникам вже привченими до лотка. Секрет успіху простий: вчасно міняйте наповнювач і не лінуйтеся прибирати відходи. Коти — ще ті чистюлі. Якщо кіт раптом перестає користуватися лотком, не поспішайте звинувачувати тварину, а почніть з аналізу власних помилок. Якщо ви все робите правильно і щодня наводите чистоту, покажіть вихованця ветеринару, щоб перевірити стан здоров’я.

У котів буває важкий характер

Один автор дуже вдало висловився: якщо коти і дружать, то виключно зі своїми власними умовами. Важко знайти на світі двох однакових котів — кожна тварина має свій індивідуальний і неповторний характер. Зустрічаються ласкаві, теплі створення, готові годинами сидіти і мурчати на хазяйських колінах, але є й повні протилежності, які виходять зі своїх кутків ближче до обіду. Дати себе погладити — занадто велика честь. Не намагайтеся перевиховати свого вусатого улюбленця, ніколи не дійте напором і силою. Хоче ваш хвостатий друг незалежності — дайте її.

Коти линяють

Особливо багато проблем з котами довгошерстих порід. Піки сезонної линьки припадають, зазвичай, на осінь і весну, хоча в цілому коти линяють цілий рік. Якщо ви не бажаєте бачити у своїй квартирі літаючу шерсть — вибирайте вихованця безшерстої породи. У всіх інших випадках озброюйтеся хорошим інструментом і регулярно вичісуйте пухнасте створіння. Як варіант, вдавайтеся до послуг професіоналів.

Кіт — це довгострокова відповідальність

Середня тривалість життя домашніх котів становить приблизно 12-15 років. Коти, яких випускають гуляти на вулицю, живуть трохи менше — 7-9 років. Так що, вибираючи кота, ви приймаєте на себе довгострокові зобов’язання. Утримання вихованця вимагає чималих грошей (ми маємо на увазі відповідальне утримання). Якісний корм, щеплення за графіком, протигельмінтна обробка, ветеринарний супровід — все це зажадає фінансових витрат.

Кошатник — це, перш за все, стан душі

Тільки від вас залежить, які сторони в утримуванні вусатих вихованців ви будете помічати — сміття, грудки вовни, запах з лотка, мишки в подарунок чи солодкі пісеньки, тепло, ласка і затишок. Кінцеве рішення залишається за вами — вибирайте.

Джерело



Переглядів: 415