5 фактів про котячі зуби, які вас здивують

Наука

Безпосередній вплив на зуби муркотунів має їхня належність до хижаків.

Пухнасті улюбленці вже багато років живуть з людьми, в безпечній домашній обстановці, але це не змінює їх природи. А вона в них — хижа, і це, звичайно, відбивається на котячій анатомії і поведінці. Про це насамперед нагадують їхні зуби.

У кошенят, як і в людей, є молочні зуби

Перші 26 зубів починають з’являтися в кошенят у віці 3-6 тижнів. Як і в людей, спочатку ростуть молочні. Починаючи з 11 до 24 тижні життя починається заміна молочних на постійні. Цей процес найчастіше протікає непомітно для власників тварини, оскільки кошеня проковтує випавші зуби.

У дорослого кота в роті 30 зубів, за рахунок прорізування молярів, яких не буває у кошенят перші тижні життя.

У котів майже ніколи не буває карієсу

Основна причина розвитку карієсу — бактерії, які в процесі своєї життєдіяльності виділяють кислоти. Кисле середовище ротової порожнини сприяє вимиванню солей кальцію із зубної емалі, що призводить до її пошкодження.

Цукор — прекрасне живильне середовище для більшості мікроорганізмів. А оскільки коти не їдять солодкого, то і карієсу в них практично ніколи не буває. Попри це, вони все ж потребують регулярного догляду за ротовою порожниною. Залишки їжі, зубний наліт і камінь з часом можуть спровокувати у тварин пародонтоз або гінгівіт.

Для гігієни порожнини рота у котів, зазвичай, використовують спеціальні жувальні “кісточки” або ветеринарну зубну пасту і щітку.

Коти дуже терплячі до зубного болю

У природі хижак не може показувати іншим тваринам свою слабкість і страждання. В процесі еволюційного відбору коти навчилися стійко переносити біль, у тому числі і зубний. Але це зовсім не означає, що вони його не відчувають.

Власники повинні регулярно оглядати ротову порожнину своїх вихованців. При виявленні найменших ознак стоматологічних захворювань необхідно звернутися до ветеринарного лікаря для лікування.

Зуби, як у найлютішого мисливця

Процес пережовування їжі у травоїдних тварин і у людини значно відрізняється від хижаків, до яких відносяться коти. Якщо ми “перетираємо” їжу плоскою поверхнею корінних зубів, то представники сімейства котячих розривають м’ясо на невеликі шматочки і ковтають їх цілком. У цьому їм допомагають не лише ікла, а й моляри з гострою трикутною поверхнею.

Також у них є спеціальні крововідвідні канавки, завдяки яким котам зручніше шматувати м’ясо.

Різці для догляду за шерстю

Коти дуже люблять чистоту. Вони не лише вмиваються по кілька разів на день, але і приділяють величезну увагу своєму хутру. За допомогою передніх різців тварина може вигризати з шерсті колючки і ковтуни.

Джерело



Переглядів: 930