На що зверне увагу потенційний роботодавець під час перегляду вашого профілю в соцмережах
«Мережевий» імідж має значення!
Займаючись пошуками роботи, ми намагаємося ретельно скласти резюме і підготуватися до співбесіди. Але нерідко забуваємо про інші фактори. Наприклад, про свої акаунти в соціальних мережах. Але ж інформація, яка там міститься, може стати навіть вирішальним аргументом для роботодавця на користь або проти вашої кандидатури.
Профіль як камінь спотикання
Якщо ви підходите на вакансію за всіма параметрами і співбесіда, на вашу думку, пройшла цілком успішно, але ви все-таки отримали відмову в прийомі на роботу або вам просто не передзвонили, то ймовірно, що причина саме у вашому «мережевому» іміджі.
У наш час акаунти в соцмережах є у більшої частини працездатного населення. І потенційні роботодавці нерідко використовують їх як джерело отримання додаткових відомостей про кандидата. До речі, часом вони навіть вимагають вказувати посилання на профіль прямо в резюме або супровідному листі. Але в будь-якому випадку, зазвичай, знайти потрібний профіль не так важко, особливо якщо прізвище у вас не найпоширеніше. А іноді акаунт можна знайти за номером мобільного, який ви, напевно, вкажете в резюме.
Співробітникам служб персоналу компаній перевірка акаунтів може навіть бути прописаною в обов’язках. Так чи інакше, будьте готові до того, що ваші профілі в соцмережах будуть вивчені — поверхнево або ж найретельнішим чином, щоб витягти звідти інформацію, якої немає в резюме. Адже з друзями, нехай навіть віртуальними, ми ведемо себе трохи інакше, ніж в офіційній обстановці. На що ж майбутні роботодавці можуть звернути увагу?
Кількість друзів і підписників
Якщо ви претендуєте на посаду, що передбачає роботу з людьми (наприклад, менеджера або маркетолога), то невелике число «френдів» може наштовхнути на думку про те, що ви не дуже комунікабельні, а значить, не годитеся на дану вакансію. Оптимальна кількість підписників і друзів для такого співробітника, на думку експертів, має становити не менше 500 осіб. Водночас якщо «френдів» у кандидата забагато — від 1500 осіб, це може означати, що він не дуже розбірливі в контактах і можете, наприклад, видати стороннім внутрішні секрети компанії.
Хобі та захоплення
У своєму профілі користувачі часто відзначають книги, фільми, музику, передачі, які їм подобаються, розміщують різні кліпи. Також люди вступають у різні групи за інтересами.
Якщо ваші інтереси здадуться рекрутеру або потенційному керівнику сумнівними (скажімо, йому не сподобаються ваші політичні погляди, ваше членство в групі БДСМ або занадто несерйозний вибір музичних композицій і літератури для читання), це теж може стати причиною прийняття рішення не на вашу користь.
Фотографія
Якщо в акаунті забагато фото, зроблених на різних тусовках і вечірках, роботодавець може подумати, що ви тільки те й робите, що тусуєтеся, а робота для вас далеко не на першому плані. Зіпсувати репутацію можуть і знімки, що зображують вас не з найкращого боку, з банкою пива або сигаретою (рекрутер або майбутній шеф може виявитися противником куріння і шанувальником здорового способу життя), в напівроздягненому вигляді або в обстановці, що свідчить про вашу легковажність.
Негативну реакцію може викликати і велике число дитячих знімків. Якщо ви обожнюєте викладати в соцмережу фотографії ваших дітей, роботодавець подумає, що ви занадто на них зациклені і в разі чого можете пожертвувати заради них роботою.
Зміст постів і коментарів
Нецензурні слова, агресія або просто дурні висловлювання — все це може змусити роботодавця зробити певні висновки про вашу особистість. Навіть якщо ви репостите і коментуєте фотографії котиків або обговорюєте імідж якої-небудь кінозірки, це може бути сприйнято як ознака вашої «недалекості» і стати причиною відмови в роботі.
Як скорегувати свої акаунти?
Найпростіший спосіб: мати в кожній соцмережі два акаунти: один офіційний, де ви будете значитися під власним ім’ям, а другий для близьких і друзів, де ви будете значитися під псевдонімом, якого роботодавець, зрозуміло, не знає. В офіційному профілі ви будете розміщувати тільки “правильну” інформацію. А в “неофіційному” можете повідомляти про себе що завгодно.
Але, звичайно, на ділі рідко хто з нас так чинить. Тому, якщо ви вже плануєте шукати роботу, постарайтеся «підчистити» свої профілі, приховавши те, що здатне вас хоч в якійсь мірі скомпрометувати.
Крім цього, не буде зайвим заздалегідь дізнатися, хто саме буде проводити співбесіду, або хоча би про те, хто керує компанією, куди ви хочете влаштуватися. Постарайтеся відшукати акаунти цієї людини в соціальних мережах і досліджувати їх. Так вам хоч щось вдасться дізнатися про особистість майбутнього інтерв’юера, і це зможе спростити спілкування з ним.
Переглядів: 251