8 поширених причин, через які начальники не хочуть підвищувати зарплату, та як це змінити

Територія успіху

Перш за все, потрібно об’єктивно оцінити свою працю.

Розберіться, чому гроші стоять на місці і спробуйте це змінити.

Соромитеся просити підвищення

Компанії найчастіше вигідно платити вам менше, тому ініціатива в цьому питанні повинна бути від вас. Можливо, начальство просто не в курсі, що вам пора підняти зарплату. Не бійтеся говорити про це, але робіть це правильно: завжди наводьте вагомі аргументи.

Як це виправити

Заплануйте бесіду з начальством, вибравши відповідний час. Складіть план розмови, зазначивши в ньому всі ключові моменти, щоб нічого не упустити.

Обов’язково продумайте аргументи для обґрунтування підвищення вашої зарплати. Це може бути перевиконання плану, розширення повноважень, ситуація на ринку і так далі. Всі причини мають бути об’єктивними, ніяких “мені здається” і “фахівці мого рівня, зазвичай, вартують більше”.

Підкріплюйте свої слова фактами і цифрами. Також визначте, наскільки більше ви хочете отримувати, і назвіть конкретну суму.

Уже просили підвищення, не навівши вагомих аргументів

Той випадок, коли минулого разу ви не обґрунтували необхідність надбавки до зарплати. Начальство і донині думає, що ви цього просто не заслужили. Тому вам потрібно переконати керівництво, і готуйтеся до того, що це буде непросто.

Як це виправити

Як і в попередньому випадку, складіть план і продумайте аргументи. На цей раз у вас немає права на помилку — всі доводи мають бути залізобетонними і спрацювати на вашу користь.

Не підвищуєте кваліфікацію

Спеціаліст, який не розвивається, не може претендувати на збільшення зарплати. У більшості галузей специфіка роботи змінюється дуже швидко, ви повинні постійно залишатися в темі.

Як це виправити

Пройдіть курси підвищення кваліфікації, відвідайте семінар, почитайте спеціальну літературу і подивіться навчальні відео. Добре, якщо у вас буде підтвердження отриманих знань, наприклад сертифікат або рекомендація викладача.

Боїтеся розширювати свою зону відповідальності

Те, що ви добре виконуєте свої щоденні обов’язки, не привід платити вам більше. А ось якщо ви не боїтеся брати на себе нові функції, показуючи свою зацікавленість, зрештою, і готовність рости, — інша справа.

Як це виправити

Закривайте непрямі завдання (ті, в яких ви компетентні, але які не входять у вашу зону відповідальності), самостійно приймайте рішення і виконуйте менеджерські функції. Останнє дозволить вам вирости з рядового фахівця в керівника, і ваша зарплата має всі шанси збільшитися в два‑три рази.

Мовчите про те, що обсяги роботи зросли

Коли ви влаштовувалися на роботу, в коло ваших обов’язків не входило все те, що ви сьогодні робите. Не бійтеся сказати про це керівництву.

Як це виправити

Поговоріть з начальством, розкажіть, що тепер робите більше. Однак, це не повинно бути схожим на претензію. Ні, ви не проти більше працювати, не вимагаєте, щоб з вас зняли нові повноваження. Вам цікаво розвиватися і приносити компанії велику користь, але ви хочете більше отримувати. Тут прямий зв’язок, і про це треба говорити. Нормальний керівник зрозуміє, що прийшов час підвищити вам зарплату.

Начальник не в курсі, що ви стали працювати ефективніше

Продажі зростають, клієнти задоволені, компанія отримує більше грошей. Начальство це влаштовує, і воно не завжди хоче вникати, чому ж так відбувається.

Не бійтеся говорити, що ви теж вплинули на такий стан справ. Особиста ефективність кожного співробітника — запорука успіху компанії в цілому.

Як це виправити

Підготуйте звіт про свою роботу за останній місяць. Так ви наочно представите керівництву результати (виконання плану, досягнення KPI), і пропозиція про підвищення зарплати буде цілком логічною.

Ви досягли найвищого рівня зарплати на цій посаді в цій компанії

Ситуація, яка вимагає кардинального вирішення. Розмови з начальством про підвищення зарплати тут безсилі, адже у неї є своя межа. Переступати її вигідно вам, але не компанії. Пам’ятайте про це.

Як це виправити

Тут є два шляхи: змінити роботу або претендувати на підвищення на посаді в цій же організації. Якщо ви вибрали перше, складіть резюме, вивчіть ринок і підшукайте найбільш цікаві варіанти. У другому випадку поговоріть з керівництвом, описавши ситуацію, і разом спробуйте знайти для вас нове місце.

Ваша зарплата і так вища за ринкову

Хотіти більшого в цьому випадку марно, а ось спуститися з небес на землю не завадило б. У гонитві за більш високою зарплатою ви ризикуєте втратити ту, яка у вас є, і про яку інші фахівці тільки мріють.

Як це виправити

Вимагати більшого в цій компанії нерозумно. Але якщо вам з яких‑небудь причин все ж необхідно підвищити доходи, то шукайте інші ринки (наприклад, розгляньте вакансії в західних організаціях).

Джерело



Переглядів: 234