Як виявити, що у вас дефіцит йоду

Здоров`я

Тільки не біжіть до пляшки із засобом, є багато інших приємних способів його отримати.

Йод регулює роботу щитовидної залози — а та, у свою чергу, впливає на обмін речовин і роботу організму. Дисбаланс гормонів може викликати серйозні проблеми зі здоров’ям. Оскільки йод не синтезується в тілі, нам необхідно приймати його у вигляді їжі — так він потрапить у кров і забезпечить правильну роботу ендокринної системи.

Не завжди можна зрозуміти, чого саме бракує у вашому тілі — тому ми зібрали список, за яким ви зможете перевірити, чи все з вами в порядку.

У вас часто бувають запори

Дефіцит йоду веде до гіпотиреозу — порушення роботи щитовидної залози. Це захворювання зачіпає і травну систему, порушуючи її транспортні функції. За даними опублікованими у мережі, при гіпотиреозі їжа гірше перетравлюється, а відходи довше виводяться з організму. Якщо ви тричі на тиждень або рідше спорожнюєте кишківник, це привід звернутися до фахівця.

Відчуваєте нудоту, запаморочення або часто непритомнієте

Нестача йоду впливає і на серцево-судинну систему, викликаючи брахікардію — уповільнення роботи серця. Брахікардія веде до зниження тиску і, як наслідок, до слабкості. Крім того, за дослідженнями Thyroid and the Heart, цей орган безпосередньо пов’язаний із щитовидною залозою — розлади в роботі одного з них неодмінно ведуть до погіршення роботи організму в цілому.

Є проблеми з вагітністю

Якщо ви вагітні, переконайтеся, що вживаєте достатньо йоду: він важливий для розвитку плода. До другого триместру щитовидна залоза плода починає виробляти гормони, необхідні для росту, але їх недостатньо, і до процесу підключається ендокринна система матері. Важливо, щоб жінка в цей момент споживала достатньо йоду і підтримувала гормональний баланс до самих пологів.

У випадку, якщо у матері виявиться гіпотиреоз у тяжкій формі, може з’явитися дитина з розумовою відсталістю.

У вас розпухла шия

І це не пов’язано зі змінами у вазі. Гіпотиреоз супроводжується виникненням зобу — занадто сильно збільшеної щитовидної залози. Зазвичай при дефіциті йоду залоза працює в посиленому темпі — від цього її розмір змінюється. Можна сказати, що вона зношується.

Фахівці Американської асоціації зі щитовидної залози відзначають, що всередині зоба можуть розвиватися вузлики, які призводять пізніше до проблем з диханням і ковтанням. На їхню думку, якщо знехтувати дієтою, доведеться звертатися до оперативних методів лікування.

У вас депресія

Часто питання психічного здоров’я не отримують належного обговорювання або зовсім стигматизуються. При цьому люди забувають, що за депресією, тривогою і занепокоєнням може стояти гормональний дисбаланс.

Якщо ви відчуваєте, що більшу частину часу вам сумно, тужливо або страшно — чи інколи ви боретеся з нервовими зривами та панічними атаками — зверніться відразу до декількох спеціалістів: психотерапевта і ендокринолога. Одне із досліджень підтвердило взаємозв’язок нервової системи і щитовидної залози — це проявляється і в підборі ліків: добавки, що підсилюють залозу, швидше наближають ефект від антидепресантів.

Є проблеми із запам’ятовуванням

Проблеми з щитовидною залозою відбиваються і на когнітивних здібностях: нестача йоду уповільнює вивчення і зберігання нової інформації. За дослідженням Трініті-коледжу, проведеним у 2014 році, у тих, хто страждав гіпотиреозом, істотно знизився обсяг гіпокампальної зони мозку, що відповідає за навчання і пам’ять.

Ви постійно мерзнете

При гіпотиреозі ви завжди відчуваєте холод — і не маєте підстав для цього. Навіть коли ваші друзі спотіли від спеки, у вас може виникнути бажання надіти ще пару шкарпеток. Це пов’язано з тим, що проблеми з щитовидною залозою викликають проблеми з енергообміном і знижують вироблення тепла в організмі.

У вас різко змінилася вага

Це один з найбільш поширених симптомів дефіциту йоду. Здоровому організму характерний швидкий обмін речовин, проте дисбаланс гормонів веде до того, що метаболізм сповільнюється. Незабаром жир накопичується в організмі, його надлишки не перетворюються в енергію і не «згоряють». Людина повніє.

Дефіцит йоду — це не єдина причина проблем з щитовидною залозою — але одна з головних. Якщо ви помітили хоча б одну з перерахованих ознак, обов’язково перевірте рівень гормонів і перегляньте своє харчування. Норма йоду для дорослої людини становить 120-150 мікрограмів на день — її можна отримати, ввівши в раціон журавлину, полуницю, чорнослив, креветки, морську капусту, грудку індички, молоду картоплю або білу квасолю. Приймайте достатню кількість корисної їжі, і з часом ваш гормональний баланс прийде в норму.



Переглядів: 311