Бюджетний спосіб почистити хромовані деталі на авто — вчимося у старшого покоління

Технології

Нам є чому повчитися у старшого покоління, яке знаходило способи чистити хром простими способами.

Мода повертається, і велику кількість хрому на автомобілях людство вже переживало неодноразово.

Багато хромованих поверхонь було і на ранніх радянських моделях. Але як підтримували всю цю красу в первозданному стані за часів тотального дефіциту.

Хром — це гарно, тут не посперечаєшся. Однак у медалі є і зворотна сторона: для того, щоб гарно було протягом тривалого терміну, а, бажано, всього терміну експлуатації авто, доводиться докладати зусиль. На жаль, одного тільки бажання, старанності в цьому питанні недостатньо: потрібна спеціальна хімія, яка не лише дозволить повернути блиск, але і не здере з поверхні блискуче напилення.

Саме цей фактор — тонкий шар “блиску” і не дозволяв радянським водіям регулярно користуватися пастою ДОІ (паста Державного оптичного Інституту), адже абразив є абразив, раз по раз він знімає нехай тонкий, але все-таки шар покриття. А хром, від погоди, бруду та інших “слідів експлуатації” тьмяніє досить швидко. Машина втрачає привабливий вигляд, а власник слідом — до неї інтерес. Щоб цього не допустити, доводилося йти на експерименти і досліди, які, втім, дали вельми вражаючий результат.

Отже, за основу чарівного зілля для очищення хрому ідеально підійде розчин ортофосфорної кислоти, який і сьогодні можна зовсім дешево придбати в господарському магазині, також цей розчин відомий під ім’ям “нейтралізатор іржі”. Хитрість полягає саме в покупці найпростішого засобу, без добавок модного нині цинку, який в нашому випадку залишить лише каламутні розводи на поверхні.

Переливши ортофосфорну кислоту в пульверизатор, потрібно щедро нанести склад на деталь, а для посилення ефекту — допомогти м’якою ганчіркою або зубною щіткою в тих місцях, де накопичилося особливо багато відкладень. Для закріплення — просто повторити процедуру.

Наступна хитрість полягала у видаленні перетворювача іржі з поверхні. Для цього слід використовувати не засіб для миття посуду і не чисту воду, а сильно розбавлений лужний очищувач. Будь, який, який першим попадеться під руку. І змивати потрібно, не шкодуючи води і часу.

Таким нехитрим і абсолютно не витратним чином можна відновити не лише грати або хромовані накладки, але навіть багатостраждальні шильдики і таблички, які коштують дорого, складні в пошуку, а зовнішній вигляд втрачають миттєво. Але їх реставрації варто приділити трішки більше часу і зусиль. Для цього вам знадобляться м’яка тканина і найпростіший набір йоржиків з м’якою щетиною. Такі щітки дозволять вичистити бруд і наліт з кутів, не пошкодивши тонкий шар хромованого покриття.

Як бачимо, автомобілісти навіть в скрутні часи знаходили різноманітні способи догляду за своїми автомобілями. І не витрачали на це “всі гроші світу”. Тому беремо на озброєння такий старий метод.

Джерело



Переглядів: 1 203