Топ-8 оман щодо курячих яєць

Здоров`я

Міфи про яйця варто спростувати.

Яйце — один з найпоширеніших харчових продуктів у всьому світі завдяки доступності, поживній цінності і легкості приготування. Ми зібрали поширені помилки про яйця. Розповімо, як їх зберігати, скільки можна з’їсти, як правильно приготувати і як зрозуміти, що яйце неїстівне.

Сирими вони є більш корисними

Ймовірно, цей міф виник тому, що люди думають про курячі яйця за аналогією з овочами і фруктами — теплова обробка вбиває усю користь, тому сирий продукт корисніший. Крім того, є думка, що у сирому яйці більше білка, ніж у вареному, і це неправда. Насправді білок зі звареного круто яйця засвоюється організмом краще, ніж з сирого.

Лікарі рекомендують обов’язково піддавати яйця термічній обробці, щоб уникнути зараження сальмонельозом. Найкраще їх варити, смажити або запікати круто. Лише так можна бути впевненими, що шкідливі бактерії загинули.

Колір має значення

Ще одна помилка про яйця — у коричневих поживна цінність більша, ніж у білих. Це неправда. Колір яєчної шкаралупи обумовлений генетично, так само, як і колір пір’я, і залежить від кількості пігменту.

Яйця потрібно зберігати у холодильнику

Правила зберігання яєць відрізняються залежно від країни. Сальмонела може міститися не лише всередині яйця, але і на шкаралупі, тому, наприклад, у США і Австралії яйця на етапі виробництва добре промивають зовні, щоб знищити бактерії. Така обробка руйнує захисний шар на шкаралупі і робить її вразливою для інших бактерій. Тому у цих країнах яйця зберігають лише у холодильнику.

У Європі яйця спокійно тримають у шафі або на підвіконні, тому що там їх не піддають миттю. У нашій країні курячі яйця теж не миють, тому їх можна тримати у темному прохолодному місці у межах терміну придатності.

Рекомендується помити яйця, перш ніж ставити їх у холодильник, щоб сальмонела, якщо вона на них є, не перенеслася на інші продукти. У дверцята яйця краще не ставити, хоча полки для них найчастіше розташовані саме там. У цьому місці особливо сильні коливання температури, що може спровокувати псування продукту.

Можна їсти у будь-якій кількості

Яйця багаті на білок і інші корисні мікроелементи, але ж вони містять багато холестерину. Людям з порушенням ліпідного обміну і підвищеним холестерином Всесвітня організація охорони здоров’я радить з’їдати не більше трьох яєць на тиждень (у будь-якому вигляді).

Тим, у кого немає проблем з холестерином, можна дозволити собі 4-5 яєць на тиждень. Важливо пам’ятати, що надлишок білка теж шкідливий, він призводить до гіперфільтрації нирок, коли їм доводиться виводити продукти розпаду білка самостійно.

Потрібно викидати відразу після закінчення терміну придатності

Дата, зазначена на упаковці яєць, швидше показник свіжості, ніж придатності. Продукт можна їсти і після її закінчення, звичайно, якщо йдеться про кілька тижнів, а не про місяці.

Щоб зрозуміти, чи їстівне яйце, орієнтуйтеся не на дати, а на візуальні і смакові ознаки. Є кілька способів визначити свіжість яйця, найвідоміший і найбільш простий — “поплавковий”. Покладіть яйце у миску з водою кімнатної температури і поспостерігайте. Якщо воно опуститься на дно і ляже на один бік — яйце свіже. Якщо піднімається догори — це означає, що волога, яка міститься у яйці, вже частково випарувалася через шкаралупу і заповнилася повітрям, їсти такий продукт не можна.

Інша ознака того, що яйце зіпсувалося — характерний запах сірководню, який може просочуватися навіть крізь шкаралупу.

Яєчна шкаралупа неїстівна

Якщо у готовому яйці випадково опинився шматочок яєчної шкаралупи — нічого страшного. Вона безпечна, але тільки якщо добре помита або пройшла достатню теплову обробку.

Якщо у яйці є плями крові, це означає, що воно запліднене

Червоні плями всередині яйця — ознака розриву кровоносної судини, який міг статися, коли яйце формувалося всередині курки. Також такі плями можуть бути викликані генетикою або дефіцитом вітаміну А. У будь-якому випадку, вони нешкідливі, якщо яйце правильно приготоване.

Маленьку білу “нитку” у жовтка їсти не можна

Напевно ви помічали тонку білу “ниточку” у жовтка. Вона називається халаза і утримує жовток у центрі яйця з двох сторін. Прибирати її зовсім не обов’язково, вона ніяк не шкодить і не впливає на смакові якості. Головне, як і у випадку з червоними плямами, добре термічно обробити яйце.

Джерело



Переглядів: 412
banner