Особливості вибору вживаного комп’ютера

Технології

Сучасна комп’ютерна техніка випускається з досить великим запасом міцності. В середньому термін служби ноутбука або ПК становить близько десяти років. Тому далеко не завжди старий комп’ютер – обладнання, що не заслуговує уваги. У комісійних магазинах можна зустріти досить якісні екземпляри.

Основні моменти

Якщо корпус системного блоку чистий зовні, а всередині нього повний порядок, це вказує на те, що пристрій використовувався акуратно. Бажано вибирати техніку від відомих виробників, як правило, вони дають великий термін гарантії на її роботу.

pk-2-834x650

Необхідно візуально оглянути системний блок і переконатися у відсутності серйозних дефектів і пошкоджень. При активації пристрій не повинен видавати сильних шумів, а вентилятор, що забезпечує відсутність перегріву, повинен обов’язково працювати.
Перевірте всі USB-роз’єми за допомогою знімного накопичувача пам’яті. Як тільки ви вставите флешку, на екрані монітора повинен відобразитися відповідний індикатор. Також потрібно перевірити клавіатуру і мишу – кнопки не повинні западати, а курсор – без затримки переміщатися по всьому екрану.

Купуючи вживаний комп’ютер, необхідно звернути увагу на наявність Wi-Fi адаптера. Якщо модуль є, то його слід перевірити. Переконайтеся в тому, що пристрій швидко підключається по бездротовій мережі і оперативно завантажує сторінки в браузері. Для діагностики динаміків відкрийте будь-який музичний або відеофайл. Важливо, щоб звучання було чистим, будь-які скрипи, деренчання і інші дефекти повинні бути відсутніми.

Перевірка заліза

motherboard-850x516
В першу чергу необхідно виконати візуальну діагностику материнської плати. Саме від неї залежить якість функціонування комп’ютера в цілому. Будь-які візуальні пошкодження повинні бути відсутніми. Перевірте конденсатори – вони не повинні бути роздутими. Також від покупки комп’ютера слід відмовитися, якщо на материнській платі є відколи або тріщини.

За якість картинки відповідає відеокарта. Якщо обладнання буде використовуватися для роботи, то стандартного графічного процесора буде достатньо. Буває два типи відеокарт – вбудовані та зовнішні. Перші встановлюються безпосередньо в материнську плату і не можуть бути замінені навіть при виході з ладу. Зовнішній або дискретний графічний процесор є окремим знімний пристрій з повним набором всіх необхідних схем. У разі поломки такий процесор змінюється.

Переваги старих ПК

Для старих комп’ютерів характерні наступні плюси:

  • значно доступніша вартість, якщо порівнювати з новою технікою;
  • якісна продуктивність, якщо знайдете на 100% робочий пристрій;
  • великий вибір моделей з різними параметрами, для різних цілей;
  • можливість установки і заміни деяких деталей для поліпшення продуктивності;

Крім того, якщо техніка купується в магазині, вам можуть надати гарантію. Тому необхідно вибирати перевіреного і надійного постачальника.

Джерело



Переглядів: 585