Гладьте кота правильно — вчені дали настанови, як це робити

Наука

Буває, що коти дозволяють себе гладити, але є певні нюанси.

Кожен, хто хоч раз гладив кота, стикався з ситуацією, коли все начебто по любові, а в наступну мить ви вже отримуєте пазуристою лапою по руці. Довгі роки людство схильне було звинувачувати в цьому самих котів. Але тепер вчені дійшли до сенсаційного висновку: швидше за все, технічна помилка — на стороні двоногих!

Лорен Фінка, науковий співробітник із дослідницького університету в Ноттінгемі, провела дослідження, метою якого було з’ясувати, як гладити котів правильно, і опублікувала результати у виданні.

Виявилося, причини того, що людина і кіт говорять на різних мовах, потрібно шукати у відмінностях наших біологічних видів!

Предок домашніх кішок — дикий Африканський кіт вважався винищувачем дрібних гризунів і навряд чи міг розраховувати на якісь преференції від людини. Сучасні коти стали домашніми улюбленцями, і в ієрархії знаходяться десь неподалік людських немовлят. І це не кажучи про нескінченні людські години, витрачені на перегляд роликів за участю котів в інтернеті! Зрушення у взаєминах людини і кота сталося, як вважають вчені, близько 4000 років тому.

Хоча часу на соціальну адаптацію у котів було більше ніж достатньо, вчені з’ясували, що мозок сучасного кота відрізняється від мозку свого дикого предка набагато менше, ніж мозок домашнього собаки від собаки дикого.

Хоча відмінності у диких і домашніх котів все ж є. Дикі коти вважають за краще жити на самоті і вважають за краще більшу частину часу уникати безпосереднього спілкування з родичами: живий контакт їм прекрасно замінюють котячі соціальні мережі, повідомлення в яких вони залишають за допомогою біохімічних міток на деревах, кущах і парканах.

Людина ж істота соціальна, і вважає за краще висловлювати почуття прихильності тактильно: обійми, поцілунки і навіть дружні стусани закладені в нас генетично. Так само, як і те, що інфантильні на перший погляд риси (великі очі, кругле обличчя, маленький ніс) здаються нам привабливими. Тому при зустрічі із котом, вважають вчені, в підсвідомості людини спрацьовує імпульс, і їй хочеться його погладити.

Хороша новина: деякі коти люблять, коли їх гладять. Але для цього вони повинні познайомитися з людським способом прояву почуттів в порівняно юному віці — від 2 до 7 тижнів. Є коти, які згодні терпіти людську увагу в обмін на їжу і житло. Але вчені з’ясували, що такі тварини постійно відчувають стрес і, як наслідок, частіше хворіють.

Під час спілкування з котом найважливішими є два фактори: наскільки близько ви знайомі з котом і які його частини тіла збираєтеся гладити.

Як правильно погладити кота

Учені підрахували, що взаємодія людини і кота триває довше, коли ініціатива виходить від кота. Але якщо вам несила чекати, коли ваш улюблений Мурчик зробить нарешті перший крок, то вчені радять поводитися якомога стриманіше і дати зрозуміти тварині, що, якщо йому щось не подобається (наприклад, як ви дружньо тягаєте його за вуса), ви це припините після першого ж натяку, не чекаючи попереджувальної лапи з кігтями, що цілиться вам в очі.

Безпрограшним варіантом для того, щоб гладити кота, вчені назвали області, в яких знаходяться їх лицьові залози: підстави вух, підборіддя і щоки. Менш підходящий варіант — спина. І вже зовсім не варто лізти без запрошення до живота і основи хвоста.

Ознаки того, що ваш кіт вами задоволений

  • Кіт тримає хвіст вертикально, кінчик розслаблений.
  • Кіт муркоче і перебирає передніми лапами.
  • Вуха спрямовані вертикально вгору.
  • Розслаблена постава і спокійний вираз морди.

Ознаки того, що кіт вами не задоволений

  • Вуха притиснуті до голови.
  • Шерсть на загривку стоїть дибки.
  • Хвіст активно рухається з боку в бік.
  • Кіт часто моргає, трясе головою або облизує ніс.
  • Кіт вчепився вам у руку кігтями і зубами.

Джерело



Переглядів: 295