7 порад батькам, чиї діти схильні до агресивної поведінки

Територія успіху

З агресивністю дитини батькам треба щось робити.

Сьогодні ми можемо дати дітям практично все — від першокласної освіти до найбільш божевільних їх забаганок, проте більшість батьків виявляються безсилими, коли малюк починає проявляти якості, природа яких незрозуміла батькам. Сучасні мами і тата нададуть перевагу заспокоюванню дитини не через з’ясування причини плачу або поганого настрою, а через будь-яку покупку, аби дитина не “кисла”. І якщо у випадку з поганим настроєм батько може впоратися відносно безболісно, то прояв агресії з боку дитини може стати справжньою проблемою не лише для родини, але й для оточуючих, а боротися з негативними проявами часом дуже складно. Ми подумали і зібрали кілька порад для зневірених батьків перед тим, як ви звернетеся до дитячого психолога.

Не приховуйте емоції

Усі ми час від часу відчуваємо злість, роздратування, але при цьому намагаємося це приховати, тому що нас з дитинства вчили контролювати себе. Однак діти добре відчувають настрій дорослих, ваш прихований гнів так чи інакше впливає на малюка, який не розуміє, чому мама або тато настільки зляться. Не вдавайтеся у подробиці, а лише поясніть дитині, що зараз ви відчуваєте не найкращі почуття, і що у цьому немає нічого поганого, якщо ви не вихлюпуєте їх на оточуючих. Навчіть малюка ділитися з вами у ті моменти, коли він сам відчуває неприємні почуття, так ви зможете їх проговорити разом і уникнути сплеску у найбільш невідповідний момент.

Подавайте приклад

Часом нам хочеться, щоб дитина була кращою, ніж ми самі, і тут починаються вимоги, які дитина часом не здатна виконати. Якщо ви самі не проти посваритися з близькими і сусідами, чого ви чекаєте від дитини? Вона буде вважати таку поведінку нормою і до ваших слів щодо того, наскільки це погано, прислухатися точно не стане.

Зупиняємо “вибух”

Якщо сплеск негативу неминучий, доведеться долати наслідки на місці: дитина обурюється, намагається вдарити вас або іншу людину — кращим способом заспокоїти малюка, який верещить, буде застосування міцних обіймів. По-перше, ви стримаєте дитину від незворотних вчинків, а по-друге, візьмете удар на себе, допомагаючи малюкові впоратися з негативною енергією, що переповнює його. Головне, ніякої критики і зворотної агресії!

Не будьте категоричними

Як ми вже говорили, неможливо заборонити відчувати негативні емоції, якщо дитина проявляє агресію з цілком очевидних причин. Не втручайтеся, поки дії дитини не почнуть загрожувати безпеці оточуючих дітей. У цей момент спробуйте відволікти її увагу, а коли дитина трохи заспокоїться, поясніть, як можна переспрямувати погані емоції і як правильно боротися з гнівом, але, природно, пояснюємо так, щоб малюк зрозумів і зміг застосувати ваші поради на практиці.

Поділіться чужим досвідом

Якщо ваш власний приклад не робить потрібного ефекту, а таке відбувається найчастіше з підлітками, зверніться до людини, яка має “вагу” у очах дитини, це може бути хто завгодно. Розкажіть, які вам відомі випадки, коли ця людина почувалася погано і як вона намагалася побороти агресивний настрій. Найчастіше йдеться про відомих людей, про яких не настільки складно знайти інформацію у мережі.

Ніякого негативу ззовні

Більшу частину часу наші діти проводять перед екраном ноутбука або граючи у ігри на вашому телефоні. Батьки рідко контролюють, що дитина дивиться або яку гру збирається завантажити — сучасні діти дуже швидко вчаться користуватися ґаджетами і роблять це так, щоб батько мав мінімальну можливість втрутитися. Однак втрутитися варто, якщо ви помічаєте, що дитина перезбуджена після чергового раунду у своїй грі. Ненав’язливо поцікавтеся, у що малюк найбільше полюбляє грати або ж перевірте історію у своєму телефоні. Якщо ви розумієте, що замість стратегій дитина надає перевагу шутерам, при цьому легке збудження швидко замінюється агресією, починайте щось робити, попередньо запропонувавши дитині альтернативу.

Зверніться до психолога

Якщо ви розумієте, що самостійно впоратися з негативними реакціями дитини вам не вдається, очевидно, необхідне втручання фахівця. Не варто лякатися розповідей про невдалу терапію, яку проходили ваші знайомі або родичі — ваш досвід унікальний і порада кваліфікованого психолога ніколи не буде зайвою: ви зрозумієте, як реагувати на ті чи інші прояви агресії і навчитеся попереджати напади раніше, ніж оточуючі встигнуть злякатися.

Джерело



Переглядів: 316