Скільки повинен пити кіт
Часто відмова від води пов’язана з прикрим характером домашнього улюбленця.
Турботливий власник кота стежить, скільки їсть і п’є його вихованець.
Якщо кількість води в мисці не зменшується, це привід занепокоїтися. Кішки відмовляються від рідини з різних причин. Зазвичай, тут немає приводу панікувати, проте варто проявити до цього увагу.
Скільки повинен пити кіт
Ветеринари вивели формулу розрахунку кількості води на добу для кота. На кожен кілограм ваги потрібно 80 мл води.
Доросла кішка повинна пити близько склянки рідини на добу. Не варто турбуватися, якщо вихованець випиває трохи менше зазначеної кількості. Можливо, він просто не хоче. Люди теж не завжди п’ють воду за нормою.
У кількість рідини на добу включено не лише воду. Деякі коти люблять пити бульйон або молочні продукти. Споживання рідини буде знижено, якщо вихованець харчується вологими кормами і супами.
Причини відмови від води
Насправді, кішкам не властиво пити багато води. Це пов’язано з їх консервативними звичками. Перші кішки з’явилися на півночі Африки і жили в пустелі. Для пустельних тварин характерний особливий механізм обміну води в організмі: менше виділяти і більше зберігати.
Домашні кішки повинні пити воду, але в невеликих кількостях. Якщо миска з водою залишається зовсім недоторканою, це може бути пов’язано з наступними причинами:
- Невдале розташування миски. Кішки добре відчувають запахи. Вода, яка стоїть поруч з туалетом або кормом, здається їм противною;
- Неприємний запах з миски. Застояна рідина або погано помита миска не сприяє бажанню пити воду;
- Кіт п’є воду з іншого джерела. Хитрі вихованці п’ють не з миски: їх приваблює склянка господаря і вода з-під крана;
- Особливості годування. Коту не захочеться пити додаткову рідину, якщо він їсть вологі корми;
- Любов до пригод. Деяким вихованцям нецікаво пити зі звичайної миски: їм хочеться створити ілюзію, що вони великі добувачі води. Спробуйте переставити миску на тумбу або придбати питний фонтанчик;
- Стан здоров’я. Відмова від води може служити ознакою сказу, лихоманки та інших серйозних хвороб.
Якщо, крім відмови від води, поведінка кота ніяк не змінилося, не варто панікувати. Можливо, коту не хочеться пити через прикрий характер.
Не забувайте, що воду необхідно міняти 1-2 рази на добу, а миску ретельно мити без мила. Також кіт може відмовитися пити воду через те, що йому не подобається форма миски. Тут доведеться експериментувати з її глибиною і шириною.
Ознаки зневоднення
Експерименти з мисками не завжди приносять результат відразу, і кіт продовжує вередувати. Така поведінка загрожує зневодненням і появою неприємних хвороб. Виявити зневоднення у кота допоможе невеликий тест. Відтягніть шкіру на шиї кота і подивіться, як вона повертається у вихідне положення. Якщо це відбувається швидко, з вихованцем все в порядку.
Якщо складку шкіри складно відтягнути, а потім вона повільно розпрямляється — кіт зневоднений. При наявності інших тривожних симптомів тварину необхідно терміново показати ветеринару.
Як змусити кота пити воду
Словами кота не переконаєш: він зробить вигляд, що не розуміє. Доведеться вгадувати, що його не влаштовує.
Спробуйте поекспериментувати з розташуванням миски у квартирі, з її кольором і розмірами. Якщо це не допомагає, спробуйте додати у воду курячий бульйон. М’ясний запах приверне кота.
Додайте елемент гри у процес пиття: покладіть іграшку або кубик льоду в миску. Кіт захоче дістати предмет, і почне пробувати воду.
Влаштуйте коту водну церемонію: переливайте водичку в різні ємності і дивіться, як на це реагує кіт. Можливо, у нього з’явиться бажання спробувати рідину.
Якщо нічого не допомагає, доведеться вливати воду за допомогою шприца без голки. Робіть це у формі гри і не застосовуйте силу. Кіт не повинен боятися води: вашою метою було прищепити любов до неї. Вливайте обережно і не давайте коту захлинутися.
Навіть найприкріші коти в результаті починають пити воду: куди вже від неї діватися! Проявіть терпіння до витівок вашого вихованця.
Переглядів: 2 114