Фахівці назвали основні причини, чому одним фортуна посміхається, а інших обходить стороною

Територія успіху

Ось 5 науково обґрунтованих причин, чому одним щастить, а іншим ні.

Феномен удачі хвилював людство з незапам’ятних часів. Кожен хоче знати, як притягнути успіх і стати щасливішими. Вчені змогли пролити світло на те, чому одним з нас щастить більше, ніж іншим.

Цікаві випадки з життя і феномен суб’єктивності

В одного чоловіка кілька разів била блискавка, але він залишався живий. Жінка два рази ставала жертвою теракту, але виживала під час вибуху. Такі ситуації змушують нас задуматися: “це мені щастить або ж, навпаки, я невдачливий?».

Таке буває в житті майже кожної людини. Наприклад, хто-небудь намагався здати на права десятки разів, витратив багато часу і грошей, але так і не зміг з якихось причин. Людина може подумати «я невдаха”, що цілком очікувано. Через деякий час вона може на автобусі відправитися на дачу, в інше місто або на ділову зустріч, а по дорозі познайомитися з любов’ю всього свого життя. Наша основна проблема полягає в тому, що ми бачимо тільки погане, тому думаємо, що удачі поруч немає, хоча вона з самого початку вела нас на щастя.

Вчені назвали це “феноменом суб’єктивності удачі”, тому що багато хто не може поглянути на ситуацію з боку і знайти позитивні сторони. Часом цих позитивних сторін немає до певного моменту, тому людина вважає себе ізгоєм для пані фортуни.

Вічне питання про удачу і відповідь на нього

“Ви щасливі, тому що з вами відбувається щось хороше, або ж щось позитивне у вашому житті відбувається через те, що ви вважаєте себе щасливими?». Частково відбувається обидва ці процеси, але вчені вважають, що набагато важливіше відчувати себе щасливими, щоб життя стало краще.

Тут важливу роль відіграє кілька факторів:

  • уміння контролювати свої емоції;
  • упевненість в собі;
  • простий оптимізм;
  • спокій.

Якщо прийти на важливу співбесіду в оптимістичному настрої, в стані спокою, з наявністю віри в удачу і упевненістю в собі, то шанси отримати роботу будуть в десятки разів вищі, ніж якщо нервувати і переживати.

Все це підвищує продуктивність, творчі успіхи, вміння вирішувати складні завдання. Намагайтеся залишатися позитивними, щоб життя давало вам більше плюсів і сюрпризів.

Наукові причини везіння і невезіння

Впевненість і невпевненість. Коли людина впевнена в собі, це завжди йде її на руку. Експерти з’ясували, що це працює навіть в тому разі, якщо у людини немає ніяких навичок. Наприклад, якщо студент не підготувався до іспиту, але впевнений в собі, він з більшою ймовірністю здасть, ніж той, хто готувався, але не впевнений у своїх силах. Це було перевірено на безлічі дітей різного віку і дорослих людей.

Передбачливість. Щаслива господиня завжди матиме в запасі пляшку олії, щоб в разі чого не бігти в магазин і не залишати близьких без обіду. Невдаха господиня — це непередбачувана жінка, яка не купує олію заздалегідь. Вона змушена бігти в магазин, коли у неї маса справ і турбот. Щасливі люди завжди дивляться наперед. Потрібно планувати все заздалегідь, щоб не вішати на себе ярлик «невдаха».

Ви жінка. Згідно з дослідженнями, жінки після невдач в роботі або у коханні набагато частіше чоловіків знижують рівень зусиль для досягнення цілей. Простіше кажучи, жінки частіше за чоловіків кажуть собі: “не вийшло, значить, не моє”. Хоча справа часто зовсім не в них.

Висхідне і спадне порівняння. Порівнювати себе з іншими варто тільки по низхідній схемі. Суть в тому, щоб пам’ятати, що як би погано все не було, є ті, кому пощастило ще менше. У важких ситуаціях висхідне порівняння змушує нас думати, що ми безнадійні і не зможемо вибратися з дна.

Неправильний баланс впевненості і навичок. Є люди, які занадто самовпевнені, але удача їх обходить стороною. Це відбувається через нестачу досвіду. Якщо початківець альпініст полізе на гору без страховки, це закінчиться плачевно. Коли людина впевнена в тому, що у неї вийде навчитися чому, вона вчиться.

Джерело



Переглядів: 302