7 простих правил заміни мастила у двигуні
Краще дослухатися до порад автоекспертів.
Як часто потрібно міняти мастило? Промивати мотор чи ні? Чи використовувати для промивання дизпаливо? А магніти на фільтр ставити? Експерти дають відповіді на поширені питання.
Промивати чи ні?
Суперечки прихильників і противників промивання двигуна при заміні мастила загострилися через те, що нових автомобілів у країні зараз продається набагато менше, ніж уживаних. А старий автомобіль, як і його моторне мастило, як кіт у мішку.
Коли промивка не потрібна?
- Коли ви — перший і єдиний власник свого автомобіля.
- Коли ви завжди змінювали моторне мастило згідно з регламентом (або навіть частіше).
- Коли ви впевнені, що завжди заливали якісне мастило.
Коли промивка бажана?
Коли йдеться про придбаний у когось автомобіль з непрозорою сервісною історією. Ви, мабуть, неодноразово бачили двигуни, у яких залишки з верхньої частини можна вигрібати лопатою. Для цього бажано заглянути з ліхтариком в мастило-заливну горловину, причому в бік: спритні продавці можуть протерти ганчіркою видимі ділянки деталей.
Промивка дизпаливом
На численних форумах пропонують промивку двигунів дизельним паливом, причому як чистим, так і розведеним наполовину з моторним мастилом. Не треба застосовувати непрофільні продукти при обслуговуванні сучасної техніки. Солярочна лазня може бути дуже шкідлива для сальників та інших гумових ущільнень.
Магнітна пробка і магніти на фільтр
Установлення пробки мастило-зливних отворів з магнітами підтвердить виявлений при наступній заміні мастила «їжачок» із залізовмісних частинок. Недарма в коробках передач такі магніти передбачають практично всі виробники. Деякі ліплять магніти на корпус мастильного фільтра, але така дія є зайвою.
У гонитві за чистотою
Щоб видалити максимум відпрацьованого мастила, можна відвернути фільтр і зачепити мотор стартером. Трохи мастила вийде з магістралі. Якщо нове мастило куплено з невеликим запасом, а мотор зовсім не витрачає його, то перед загортанням зливної пробки можна хлюпнути в горловину пів літра свіжого мастила і почекати, поки воно зіллється, — це допоможе видалити більший обсяг старого мастила.
Періодичність
Фахівці рекомендують замінювати мастило не рідше ніж у 7,5 тис. км, тобто у два рази частіше, ніж рекомендують більшість автовиробників. У цьому разі, незалежно від умов експлуатації (місто або село), ви гарантовано уникнете прискореного зносу деталей двигуна. При цьому, якщо власники нових куплених автомобілів можуть дотримуватися цього правила з першого дня, то власникам секонд-хенду спочатку потрібно провести промивні операції, а потім дотримуватися таких же рекомендацій.
Переглядів: 312