Від початку року на Франківщині зафіксували 80 фактів втеч дітей
Від початку 2020-го року в Івано-Франківській області зафіксували 80 випадків втеч дітей.
Чому діти тікають з дому, і що робити, аби такого не трапилося, розповіли у студії Суспільного старший інспектор відділу ювенальної превенції поліції Івано-Франківської області Павло Зорій та керівниця сектору комунікації ГУНП в області Христина Максимчак.
За словами Павла Зорія, до пошуків дітей долучаються працівники ювенальної превенції, районних відділень поліції, дільничні офіцери, слідчі, розшук, кінологи, безпосередньо жителі.
Христина Максимчак каже: “Коли на лінію 102 надходить сигнал, що зникла дитина, то в терміновому порядку до пошуків долучається майже увесь особовий склад на території обслуговування, де працює поліція. У пошуку дуже допомагають місцеві жителі”.
Очільниця пресслужби обласної поліції вважає, що важливими є повідомлення у соціальних мережах про зникнення дитини: “За погодженням батьків ми виставляємо фотографію дитини, і це має велике значення, бо люди наші свідомі, вони включаються”.
Поліцейські радять: якщо ви бачите малолітню дитину увечері одну, до неї треба спокійно підійти, щоб вона не налякалася, і запитати, де її батьки, з ким вона.
“І якщо дитина скаже, що вона одна чи загубилася, чи шукає батьків, терміново телефонувати на лінію “102”, оскільки мама чи тато могли вже передзвонити в поліцію і шукаюти її. У жодному випадку не залишати дитину і не намагатися брати за руку і десь шукати батьків. Телефонувати “102” і чекати поруч з дитиною”, – розказує Христина Максимчак.
Павло Зорій повідомив, що станом на сьогодні є 80 фактів зникнення дітей від початку року. Всіх дітей розшукали і повернули додому. Порівняно з минулим роком, статистика зменшилася, можливо, через карантин.
Статус сім’ї не надто впливає на втечі дітей, кажуть полліцейські. Це можуть бути як благополучні, так і неблагополучні сім’ї. Батькам варто цікавитися, як дитина вчиться, з ким спілкується.
Працівники поліції, які знайшли дитину, що втекла з дому, спілкуються з нею, дізнаються, чому вона так вчинила. Також паралельно спілкуються з батьками. З’ясовують, чи не стався конфлікт, можливо конфлікти є періодичними у цій сім’ї, можливо вона потребує допомоги.
Якщо діти втікають з сім’ї, де батьки зловживають алкоголем чи наркотичними засобами, тоді їх притягають до відповідальності.
Про зникнення дитини поліцейські рекомендують якнайшвидше звертатися на лінію “102” або повідомити в найближче відділення поліції. Якщо є телефонний зв’язок з дитиною, в жодному випадку не сварити її, не погрожувати. Варто залагодити конфлікт.
Переглядів: 299