На Франківщині невиліковно хворі не забезпечені знеболювальними препаратами
На Прикарпатті є проблеми з придбанням знеболювальних препаратів для людей із невиліковними захворюваннями.
Про це в ефірі Суспільного розповів директор Благодійного фонду “Долоньки доброти” Роман Марцінковський.
Він розказав про випадок, який трапився з його знайомими.
“Звернулася знайома і розповіла, що для батька необхідно придбати морфін. Це фактично наркотичний засіб. У її батька вирізані легені й діагноз онкологічний, не підлягає лікуванню. Перед цим були в неї рецепти, і ліки були безкоштовними. Коли вона звернулася вчергове з рецептом до аптеки, то їй повідомили, що морфіну на даний момент немає. А якщо ліки й були б, то родичам хворого треба за них платити”, – каже Роман Марцінковський.
Як він дізнався, кошти на медикаменти мали закласти у місцевому бюджеті (у даному випадку – Надвірнянського району) за програмою “Онкологія”. Однак цього не зробили, стверджує керівник благодійного фонду.
Проблема не тільки в тому, що не закладають кошти у місцевих бюджетах на знеболювальні для невиліковно хворих, пояснює завідувачка виїзного відділення обласного клінічного центру паліативної допомоги Людмила Андріїшин. За її словами, ці препарати можна придбати лише у окремих, зокрема комунальних, аптеках. Такі аптеки є не у кожному районі.
“Буквально останній випадок – важкохворий пацієнт у Маняві. А родина змушена їхати йому за ліками аж до обласного аптечного складу, тому що в Богородчанському районі немає жодної аптеки, яка би мала такі ліки. Ще один випадок – родичі у п’ятницю запізнилися до обласного аптечного складу. Там уже було зачинено. То у суботу, неділю й понеділок пацієнт залишався без вкрай необхідних для нього ліків”, – розповіла Людмила Андріїшин.
Проблема із забезпеченням знеболювальних препаратів є і в обласному клінічному центрі паліативної допомоги, стверджує його директорка Ірина Слугоцька. Щоб її вирішити, переконана медик, треба домовлятися про співфінансування з органами місцевого самоврядування. Також центр потребує допомоги церкви, меценатів, родичів пацієнтів, які там перебувають.
Переглядів: 343