Більше врятованих сердець: нові технології в Івано-Франківську
У центральній міській клінічній лікарні з’явилася сучасна торакоскопічна стійка німецького виробництва. Це справжній прорив у місцевій медицині, який дозволить лікарям проводити операції на більш високому рівні та забезпечить пацієнтам швидке одужання.
Про це Голос-Інфо дізнається від Руслана Марцінківа.
«Унікальність його полягає в тому, що він забезпечує сучасні візуалізаційні можливості в хірургії, зокрема торакальні і кардіохірургії. Цей апарат використовується при мініінвазивному доступі і також при операціях на серці, де потрібно покращити доступ і візуалізацію. Особливо в тих місцях, де не видно. Переважно це є мініінвазивні доступи на мітральному клапані, коли ми заходимо через праву грудну клітку, боковим міжреберним доступом, таким чином камера дозволяє нам краще освітити мітральний клапан, краще його візуалізувати. До того ми робили таким прямим доступом – це те, що бачиш оком, розрізом між ребрами, але завдяки цьому при розрізі буде менша травматизація, менша крововтрата і краща візуалізація та швидша робота», – каже кардіохірург центральної міської клінічної лікарні Тарас Гудзенко.
Понад 220 врятованих сердець за рік! Кардіохірурги Івано-Франківська демонструють вражаючі результати. А тепер, завдяки новітньому обладнанню, операції стануть ще безпечнішими та ефективнішими.
«Операції, які виконуються за допомогою відеоторакоскопа є одними з найновітніших операцій в кардіохірургії. Звичайно вони вимагають відповідного рівня підготовки медичного персоналу, відповідного досвіду. Завдяки цьому обладнанню хірург, який оперує, може з високою роздільною здатністю бачити зображення операційного поля. Звичайно, що це надзвичайно полегшує роботу, а для пацієнта пришвидшує післяопераційний етап реабілітації і відповідно можна виконати більшу кількість таких процедур з кращим результат», – розповідає кардіохірургиня Cвітлана Сарапук.
За словами начальниці Управління охорони здоров’я Алли Вацеби, центральна міська клінічна лікарня – це єдиний заклад в області, який проводить такі складні операції.
«Розвиток медичної галузі це надзвичайно важливо і дуже велика вдячність й шана міському голові, і його команді за те, що вони мають це розуміння. Поряд із обороноздатністю нашої держави виділяються кошти на розвиток медичної галузі громади. Зокрема на закупівлю такого дороговартісного обладнання, як ми сьогодні бачимо. Дана стійка коштує біля 6 мільйонів гривень, але все ж таки міський бюджет знайшов ці кошти для того, щоби закупити це обладнання», – з вдячністю говорить начальниця Управління охорони здоров’я Алла Вацеба.
Від хвороб серця страждають дуже багато українців. Ситуацію також погіршує і стрес від війни. Івано-Франківськ став надійним тилом для тисяч українців, які вимушено покинули свої домівки. Відповідно зросло навантаження і на медичну систему. Про те, як міська влада справляється з цим викликом, розповів міський голова Руслан Марцінків.
«В медичному напрямку сьогодні велике навантаження. Адже багато людей приїхало до нас. Багато надаємо допомогу військовим. Тому багато обладнання ми закупили для лікувальних закладів», – підсумовує Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
Нагадаємо, що втручання при інфарктах міокарда, зокрема стентування, фінансуються за рахунок державного та місцевого бюджетів, забезпечуючи безкоштовну медичну допомогу пацієнтам, особливо військовослужбовцям та особам з інвалідністю.
Переглядів: 162