Карпатський національний природний парк закликає прикрашати штучну ялинку

Суспільство
Різдвяні та новорічні свята – улюблене свято кожного з нас. Багаторічною традицією для створення святкового настрою в кожній оселі прикрашають лісову красую – ялинку. На жаль, не всі задумуються над тим, що бажання прикрасити живим деревом домівку завдає природі чималої шкоди.


Якою може бути найкраща відповідь на заклик не рубати ялинку на різдвяно-новорічні свята та, водночас, на екологічне гасло «Поважай природу!»? Звичайно, прикрасити штучну ялинку чи зробити святкові композиції з природніх матеріалів (гілок, шишок, тощо), проявивши фантазію та продемонструвавши свої бачення та вміння. Такі композиції стануть продовженням правічних традицій гуцулів, які вважали гріхом рубати молоді деревця.


Відділ еколого-освітньої роботи вже багато років поспіль є ініціатором проведення акції на території регіону і ця клопітка робота з підростаючим поколінням відобразилася на зменшенні порушень, пов’язаних з вирубуванням молодняка шпилькових порід у передсвятковий період, оскільки саме діти є великим мотиватором для своїх батьків.


Хорошою традицією в Карпатському НПП є проведення конкурсів святкових композицій, які заворожують своєю творчістю та майстерністю.


Цьогоріч темою конкурсу новорічних композицій є «Казка різдвяної домівки». Тож в Екотуристичному візит-центрі відбувся захід в рамках екологічної акції «Збережемо ялинку!», під час якого учасники – гуртківці Будинку творчості дітей та юнацтва разом із своїми керівниками презентували власні художньо оформлені, креативні різдвяно-новорічні композиції.


Фахівці відділу еколого-освітньої роботи розповіли про історію святкування Різдвяних та новорічних свят, традиції відзначення яких на територію Гуцульщини прийшли з глибин віків. А головний атрибут – ялинка ніколи не використовувався гуцулами, оскільки рубати молоді деревці вважалося великим гріхом.


Про охорону лісових насаджень в Карпатському НПП розповів Михайло Бойко, головний природознавець, який відмітив актуальність і, головне, – розуміння підходу до збереження природних багатств рідного краю дітей – майбутніх природоохоронців.


Всі учасники конкурсу були нагороджені грамотами і подарунками, а керівники – подяками за активну громадську позицію у галузі екологічного виховання підростаючої молоді.




Переглядів: 163