Як перестати нервувати перед публічним виступом — є перевірені методи, які допоможуть заспокоїтися

Територія успіху

4 методи які допоможуть вам заспокоїтись.

Деякі з нас відчувають себе дуже некомфортно, під час виступів перед аудиторією. Так, це хороша можливість звернути на себе увагу і виділитися серед колег на роботі, але багатьох публічні виступи не на жарт лякають. На щастя, є перевірені методи, які допоможуть заспокоїтися і не піддаватися паніці.

Приймайте тривогу як приємне хвилювання

Якщо ви боїтеся публічних виступів, не слухайте тих, хто радить «просто заспокоїтися і говорити». Спітніли долоні та скажено б’ється серце? Сприймайте це як ознаки радісного хвилювання, а не тривоги! Дослідження, проведене в Гарвардській школі бізнесу, довело, що цей метод дійсно працює. Ефективність ваших дій у стані тривоги багато в чому залежить від того, як ви сприймаєте свої відчуття.

Автори дослідження запропонували піддослідним заспівати пісню “Don’t Stop Believin” перед аудиторією. Перед виконанням частина випробовуваних повторювала «мені страшно», інші казали: «відчуваю приємне хвилювання», а решта не говорили нічого. Найкраще показали себе ті, хто стверджував, що відчуває приємне хвилювання.

В іншому експерименті випробуваний мав виступити перед аудиторією з короткою промовою. Перед цим частина з них повинна була сказати «я спокійний», а частина — «відчуваю приємне хвилювання». Незалежні спостерігачі вище оцінили виступи випробовувані з іншої групи.

Вчені вважають, що, заохочуючи в собі приємне хвилювання, ми починаємо розглядати майбутній виступ як вдалу можливість, а якщо намагаємося переконати себе, що спокійні, то автоматично сприймаємо виступ як потенційну загрозу.

Головне — ідеї, які ви хочете донести до аудиторії

Так, можливість виступити з промовою перед рівними вам за статусом людьми — свого роду честь. Але не варто дуже хвилюватись про те, що подумає керівник або слухачі.

Коуч Аманда Хеннессі проводить тренінги з мистецтва публічних виступів. У таких ситуаціях вона рекомендує менше думати про себе і зосередитися на тій цінній інформації, яку ви намагаєтеся донести до слухачів. «Перетворіть свій виступ в обмін ідеями», — пропонує вона.

Поміркуйте про те, яку користь ваша промова може принести команді або клієнтам. «Це відразу додає нам цілеспрямованості та енергії, у такому стані ми відчуваємо себе повними життя», — пояснює Хеннессі.

Якщо ж ваш мозок починає малювати страшні картини можливої невдачі, Коуч рекомендує вправу, яка допоможе відчути, що ви твердо стоїте на ногах: «Відчуйте, як ноги впираються в підлогу, зверніть увагу на оточуючу ситуацію, уважно подивіться на який-небудь предмет на столі, який викликає у вас радісні емоції. Важливо повернутися в цей момент, а не фантазувати про майбутнє».

Не приділяйте великого значення деталям

Психолог Сіан Бейлок вивчала, в яких випадках ми починаємо «заїкатися» в стресових ситуаціях, і виявила, що навіть дуже успішні люди можуть погано себе проявити, ставши жертвою «паралітичного аналізу» — намагаючись контролювати свій виступ до найдрібніших деталей.

«Часто, попри відмінну підготовку та практику, ми зазнаємо невдачі саме через те, що починаємо забагато уваги приділяти деталям. Якщо перед виступом ви подумки репетируєте всю промову до останнього слова, то можете ускладнити собі завдання», — пояснює Бейлок.

«Гравцям у гольф часто радять думати тільки про наступний удар і ні про що інше. Коли ви виступаєте з промовою і намагаєтеся донести до слухачів свої ідеї, виберіть серед них три основних і зосередьтеся саме на них», — радить психолог. Таким чином, виступаючи з промовою, ви не будете аналізувати кожне вимовлене слово, а зможете зосередитися на спільній меті вашого виступу.

Аманда Хеннессі також радить практикувати позитивне самонавіювання: «У мене все вийде», «Мені більше не потрібно доводити свою цінність і значущість», «Я радий можливості розповісти про те, що для мене важливо», «Я вже досить гарний». Можна записати ці позитивні твердження на листку паперу і носити його з собою, щоб перечитувати безпосередньо перед виступом.

Будьте фізично активні

Багато досліджень показують, що фізичні навантаження знижують біологічну стресову реакцію організму. Якщо ваш спосіб життя і розпорядок дня це дозволяють, включіть у свою підготовку до виступу фізичні навантаження.

Але не варто турбуватися, що ви не зможете гідно виступити без занять спортом. «Якщо ви з якоїсь причини не можете потренуватися перед виступом, це не страшно. Не варто при підготовці залежати від ритуалів», — пояснює Аманда Хеннессі.

Джерело



Переглядів: 247