Преосвященний владика Коломийської єпархії УГКЦ відслужив Архиєрейську Літургію у місті Делятин

Суспільство
Сьогодні, 2 листопада, Преосвященний владика Петро Голіней, єпископ-помічник Коломийської єпархії УГКЦ, з нагоди 25-ти літнього ювілею Архибратства Священномученика Йосафата, відслужив Архиєрейську Літургію в церкві Різдва Пресвятої Богородиці, що в м. Делятин.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Коломийську єпархію УГКЦ


Архибратство священномученика Йосафата в Делятині створено 1999 року о. Петром Голінеєм. В той час владика Петро Голіней, ще будучи сотрудником парафії Різдва Пресвятої Богородиці, з групою молодих юнаків, створюють спільноту, яка згодом одержує благословення Преосвященного владики Володимира Війтишина, адміністратора Коломийсько-Чернівецької єпархії. Воно створене для молодих юнаків для їхнього духовного й культурного зросту. За 25 років з числа Архибратства вийшли пʼятнадцять священників з Делятина та навколишніх сіл.


Розпочалося святкування Архиєрейською Літургією, під час якої владиці співслужили: о. м. Богдан Іванюк, парох Делятина, о. Сергій Белдик, о. Роман Гринів, о. Василь Юсько, о. Василь Типусяк, о. Тарас Стельмащук, о. Іван Клим’юк, о. Іван Сокира та диякон Нестор Нагорняк.


У своєму духовному слові, єпископ звернув увагу молоді на постать святого священномученика Йосафата Кунцевича.
«Святий Йосафат походив із заможної родини. За волею батька він повинен був стати купцем, але Іван, саме таке світське імʼя було в Йосафата, вирішив піти за волею Небесного Отця. Коли ж юнак вирішив стати монахом, то потрапив до занедбаного монастиря. Не маючи з кого брати добрий приклад, Йосафат вирішив наслідувати самого Христа.
В часі життя цього святого, в лоні Київської митрополії, відбувалася велика полеміка прихильників і противників Берестейського поєднання. Незʼєдинені не соромилися зневажати Католицьку Церкву, поширюючи всякі нісенітниці. І в таких складник обставинах Йосафат спочатку стає ігуменом монастиря, а згодом –Архиєпископом Полоцьким (сучасна Білорусь).
Проповідь Архиєпископа Йосафата була настільки сильною, що всі навколо називали його “душехватом”. Саме через це вороги церковної єдності, у м. Вітебськ, підступно вбивають його. Однак смерть принесла славу Йосафатові. Тривалий час біля його мощей відбувалися численні чудеса», – зазначив єпископ Петро Голіней.

Після Літургії розпочався Молебень до священномученика Йосафата, а далі, під керівництвом о. Василя Юська, розпочалася концертна програма за участі місцевого хору «Світло душі», під час якої, у вигляді презентації, були представлені світлини братства від часів його заснування.


На завершення о. Василь подякував Архиєрею, духовенству, молоді та всім учасникам свята за їхню присутність та бажання розділити спільні спогади.




Переглядів: 375