Пленарне засідання 73-ї сесії Калуської міської ради відбулося сьогодні, 26 вересня

Суспільство

На порядок денний винесено 85 основних і п’ять додаткових питань.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


Одноголосно депутати підтримали рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Калуської міської територіальної громади» (посмертно) полеглим на війні Героям із нашої громади:
– Романові Бойчуку;
– Сергію Іваницькому.


Депутати також схвалили субвенційно передати допомогу трьом військовим частинам на загальну суму 980 тис. гривень. Кошти спрямують за цільовою програмою підтримки підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.


Для створення сприятливих умов для розвитку молоді, формування її громадянської позиції, активного залучення молодих людей до участі у суспільному життя громади розроблено програму «Разом із молоддю Калуської міської територіальної громади» на 2025-2027 роки.


Загальний обсяг фінансування програми 1, 018 млн гривень (2025 рік — 293 тис. гривень, 2026 рік — 341 тис. гривень, 2027 рік — 384 тис. гривень). Депутати прийняли рішення про затвердження програми.


Затвердили і програму будівництва і ремонту котелень у Калуській міській територіальній громаді на 2024-2026 роки. Цього року змонтовано модульну котельню для опалення гімназії у Студінці. До кінця жовтня планують завершити будівництво котелень у ліцеї №10 і ЗДО «Росинка».


Водночас, міський голова Андрій Найда поінформував про ситуацію, що склалася із філією Калуська ТЕЦ ТОВ «Констанза». Як відомо, «Констанза» придбала ТЕЦ з умовою надання теплопостачання для міста упродовж п’яти опалювальних сезонів. Зараз на товаристві триває процедура банкрутства. Керівництво не виходить на зв’язок, комунікація про теплопостачання Калуша — відсутня.


Проблему виносять на державний рівень. Уже комуні кували із народним депутатом України Едуардом Прощуком, звернуться до віцепрем’єр-міністра із відновлення України – міністра розвитку громад і територій Олексія Кулеби. Зважаючи на ситуацію, що склалася, належно підготуватися до цього опалювального сезону громада не може. Водночас, наступного року місто планує звести усі заплановані котельні. Якщо буде критична потреба, розглянуть можливість взяти кредит.


На проспекті Лесі Українки (біля автобусної зупинки «Гімназія») і на вул. Б. Хмельницького, 19 схвалили встановлення камер відоспостереження. Це — місця високої концентрації ДТП. Зафіксовано летальні випадки. Камери встановлять безоплатно завдяки державній програмі. Це погодили і фахівці із державної установи «Центр інфраструктури та технологій Міністерства внутрішніх справ України».


Змінами до програми капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків передбачено виділити кошти на капітальний ремонт шести ліфтів. Висновок про капітальний ремонт ліфтів надано після експертного обстеження. Ліфти ремонтуватимуть у співфінансуванні із управляючими компаніями, які обслуговують відповідні будинки.


Депутати підтримали проєкт рішення про затвердження детального плану території для нового будівництва водозахисної дамби на р. Сівка у м. Калуші біля Домбровського кар’єру. Детальний план території передбачає чотири водозахисні дамби і водорегулюючий вузол на річці Сівці. Це має убезпечити місто від повеней та підтоплень.


На пленарному засіданні сесії також ухвалено рішення про затвердження Програми забезпечення реалізації проєкту 101167676 – LIFE23-CET-ANEW-LIFE. Це — проєкт від Європейського виконавчого агентства з питань клімату, інфраструктури та навколишнього середовища. Завдяки перемозі у проєкті Калуська громада зможе втілювати актуальні ініціативи, розробляти програми, фінансові інструменти з впровадження відновлювальних джерел енергії в громаді, проєкти сталого енергетичного розвитку та системи енергоменеджменту.❗ На реалізацію проєкту в Калуській громаді передбачена сума 53,5 тис. євро, з них – 5 % співфінансування з місцевого бюджету, решта — кошти донорів.


Депутати також розглянули низку організаційних, земельних, господарських питань.


Переглядів: 264