За 6 місяців 2024 року в Україні зареєстровано 4863 випадки захворювання на кашлюк
Кашлюк — це високозаразна інфекційна хвороба, яка вражає легені та дихальні шляхи. Через затяжні напади кашлю ця хвороба вкрай виснажлива і може тривати 2–3 місяці або й довше. Це особливо небезпечно для немовлят і маленьких дітей, у яких кашлюк може спричинити серйозні ускладнення чи навіть смерть.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб
- Через 3–14 днів після інфікування з’являються симптоми, схожі на ГРВІ: нежить, сльозяться очі, болить горло, з’являється сухий кашель, є незначне підвищення температури. Саме в цей період хворий — дуже заразний.
- Орієнтовно за тиждень після цього кашель посилюється, починаються напади спазматичного кашлю з характерним свистом, які супроводжуються блюванням, почервонінням або синюшністю шкіри обличчя та відходженням в’язкого слизу.
- Через напруження від кашлю можуть навіть виникати незначні крововиливи під шкірою або в очах. У маленьких дітей може ненадовго посиніти шкіра, якщо їм важко дихати через кашель.
- У немовлят кашель буває малопомітним, але може статися короткочасна зупинка дихання (апное). У цей час у дитини може посиніти обличчя.
Особливої уваги потребують новонароджені до 2-х місяців (до першої вакцинації), а також деякий період після першої вакцинації (до формування імунної відповіді).
- Проти кашлюку треба вакцинуватися — іншого надійного захисту немає
Як отримати щеплення безоплатно:
- доза — 2 місяці;
- доза — 4 місяці;
- доза — 6 місяців;
- доза — 18 місяців.
- Важливо під час недуги пити достатньо води, збалансовано харчуватися невеликими порціями.
- Крім того, варто пам’ятати про ізоляцію інфікованого, щоб уникнути поширення хвороби.
Докладніше про кашлюк і вакцинацію проти нього: https://tinyurl.com/3mukhb89
З 1 серпня в Україні триває кампанія щодо додаткових заходів з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця для груп населення, які пропустили планові щеплення в попередні роки, та яким необхідно їх надолужити.
Стежте за нами в соціальних мережах: Ютуб, Телеграм, Фейсбук та Інстаграм.
Переглядів: 345